Пиляйте, Шура, пиляйте. Австралійські геологи довели, що ядро ​​Землі - тверде

19 жовтня 2018, 21:03

Вчені змогли визначити властивості найглибшого шару нашої планети. Для досліджень вони використовували чутливе обладнання, яке зчитує сейсмічні хвилі.

Представники Австралійського національного університету довели, що ядро нашої планети - тверде, проаналізувавши сейсмічні хвилі з низькою амплітудою, які проходять через нього, передає Science Alert.

Відео дня

Відкриття стало можливим завдяки виявленню зсувних або так званих J-хвиль, які можуть проходити тільки через тверді об'єкти.

Ці хвилі настільки непомітні, що вони вважалися "Священним Граалем" геології. Австралійські вчені змогли проаналізувати їх за допомогою вібрацій при землетрусах, коли вони луною відбивалися на поверхні планети.

"Використовуючи глобальну мережу станцій, ми беремо дані пар приймачів і кожного великого землетрусу для вимірювання подібності між сейсмограмами. Цей метод називається крос-кореляцією або мірою подібності. З цих подібностей ми будуємо глобальний коррелограмм - свого роду відбиток Землі", - говорить дослідник Хрвоє Ткальчіч.

Прийнято вважати, що ядро ​​Землі займає близько трьох чвертей Місяця, складене із заліза і нікелю, а також має приблизно таку ж температуру, як на поверхні Сонця.

Ткальчіч підтверджує - ядро ​​дійсно тверде, але, за його словами, воно трохи м'якше, ніж вважалось і може проявляти ті ж еластичні властивості, що й золото і платина.

Вчені переконані, що вивчення ядра Землі допоможе нам дізнатися не тільки, як була створена наша планета, а й має прямі наслідки на створення і підтримання геомагнітного поля, без якого не буде життя на поверхні Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X