Підводна країна чудес. У Мексиці знайшли найбільшу затоплену печеру

18 січня 2018, 20:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група дослідників виявила на півдні Мексики в штаті Кінтана-Роо найбільшу в світі затоплену печеру, довжина якої - 347 км.

Автори відкриття вважають, що це - важлива археологічна знахідка, яка може розкрити таємниці стародавньої цивілізації майя, пише Science Alert.

Відкриття зроблене в рамках проекту Gran Acuifero Maya. Групі дослідників вдалося виявити, що дві великі печерні системи - Сак-Актун і Дос Охос з'єднані між собою. Зв'язок цей шукали чотирнадцять років. Печери розташовані в околицях міста Тулум на півострові Юкатан.

Відео дня

Раніше рекорд належав розташованій на південь від Тулума підводній печері під назвою Окс-Бель-Ха. Її довжина оцінюється в 270 кілометрів.

"Ця величезна печера являє собою найважливіший підводний археологічний об'єкт в світі, оскільки там більше сотні археологічних контекстів, серед яких свідоцтва про перших поселенців Америки, такі як зникла фауна і, звичайно, культура Майя", - говорить підводний археолог Гільєрмо де Анда з Мексиканського національного інституту антропології та історії.

У надрах аквалангісти знайшли кілька реліквій індіанців майя. Можливо, печера була затоплена, а кілька тисячоліть тому вона перебувала над поверхнею води.

"Ми виявили більше 100 археологічних елементів: останки вимерлої фауни, ранніх людей, кераміку, могили індіанців майя. Це тунель часу, який переносить вас на 10 000 або 12 000 років тому", - підкреслив Гільєрмо де Анда.

Але пошуки ще не закінчені. Тепер вчені націлені на пошук сполучення печери Сак-Актун з трьома іншими печерами, які розташовані неподалік.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X