Підтвердили. Супутник NASA зняв місце посадки на Місяць китайського зонда Чан'є-4

11 лютого 2019, 14:04

30 січня NASA сфотографувало китайський посадочний майданчик зонда Чан'є-4 за допомогою космічного корабля Lunar Reconnaissance Orbiter.

При цьому апарат LRO знаходився в 330 кілометрах на схід від місця посадки, пише Science Alert .

Посадкова станція Чан'е-4 в січні поточного року приземлилася в кратері фон Кармана на зворотному боці Місяця. Вона стала першим в історії апаратом, який здійснив м'яку посадку на зворотному боці природного супутника Землі.

Відео дня

Марк Робінсон, місячний дослідник NASA, додав, що зонд LRO знаходився далеко від місця посадки, що ускладнює розрізнення космічного корабля Чан'є-4.

"Оскільки LRO знаходилося в 330 кілометрах на схід від місця посадки, посадкова смуга Чан'є-4 має ширину всього близько двох пікселів ... і маленький марсохід не виявляється. Гірський масив на задньому плані - це західна стіна кратера фон Кармана, що піднімається більш ніж на 3000 метрів ", - розповів учений.

Збільшене зображення чіткіше показує космічний корабель Чан'є-4 у вигляді крихітної білої точки між стрілками. Під час майбутніх прольотів LRO повинен сфотографувати Чан'є-4 безпосередньо зверху, як це було зроблено для Чан'є-3.

Посадковий апарат Чан'є-4 несе на борту місяцехід Юйту-2. За допомогою цих апаратів китайські дослідники сподіваються зібрати і дослідити зразки місячного ґрунту, щоб знайти в районі кратера матеріали, вибиті з верхніх шарів мантії Місяця. Це, в свою чергу, дозволить більше дізнатися про геологічну історію природного супутника Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X