Підірвати Місяць і спіймати астероїд. П'ять найбожевільних проектів в історії NASA

5 вересня 2018, 07:03

NASA вперше може відправити космічний апарат на поверхню Меркурія. З огляду на це НВ вирішило згадати найбожевільніші проекти за всю історію дослідження космосу.

Меркурій вважається однією з найбільш нерозвіданих планет Сонячної системи. Без атмосфери, з незрозумілим магнітним полем, постійно стискаючись, - ця планета перенесла досить важке минуле, але все ще продовжує жити.

Відео дня

Будучи наступним сусідом Землі після Венери, Меркурій є найближчою планетою до Сонця і постійно переживає колосальні стрибки температур.

Власне це і є головною проблемою дослідження Меркурія - близькість до зірки вимагає тривалих польотів по орбітальним траєкторіям, а відсутність атмосфери і постійних кліматичних умов значно підвищує вимоги до функціональності і надійності обладнання.

Але, протягом наступних десяти років, NASA може вперше спустити космічний апарат на поверхню Меркурія і розкрити усі таємниці цієї планети.

Уже відомо, що восени 2018-го Європейське космічне агентство запустить місію BepiColombo, в рамках якої два зонда повинні будуть вийти на орбіту Меркурія до 2025-го.

Американські ж вчені планують піти далі і спуститися безпосередньо на поверхню планети.

Нещодавно, група дослідників опублікувала роботу, згідно з якою сучасні технології цілком можуть здійснити політ, приземлення і тривале дослідження Меркурія.

Зокрема, інженери хочуть використовувати найпотужніші ракети SpaceX Falcon Heavy для успішного спуску на планету без атмосфери, і запозичити технології захисту корпусу у зонда Parker Solar Probe, який недавно полетів вивчати Сонце.

Це повинно допомогти потенційному апарату витримати екстремальні зміни температур на Меркурії, де одна доба триває майже 60 земних днів, а період обертання навколо Сонця становить всього 88 днів.

"Протягом десятиліть люди сперечалися, що Меркурій так само, а можливо навіть і більше, науково привабливий, як і Марс, але до Марса набагато легше дістатися", - розповів Space.com керівник дослідження Пол Бірн.

Попри те, що команда вчених обгрунтувала науковий інтерес і навіть представила бюджет місії на $850 млн, який цілком підйомний для програми NASA "Нові рубежі", - проект мають затвердити в рамках планетарних досліджень NASA 2023-2032. Так що, у кращому випадку, місію з приземлення на Меркурій почнуть у 2030-х.

Щоб нагадати NASA, що це зовсім не найскладніший проект і світ зачекався космічних відкриттів, НВ зібрало добірку найбільш божевільних космічних пропозицій за всю історію.

Підводний човен для супутника Сатурна


Як уже повідомляло НВ, у 2015-му NASA запланувало місію з дослідження супутника Сатурна - Титана - за допомогою роботизованого підводного човна.

Керівництво космічного агентства планує вивчити метанові моря і атмосферу Титана, завдяки 6-метровій субмарині циліндричної форми з радіоізотопним генератором.

Передбачається, що човен з різними камерами, радарами, сонарами і метеорологічним обладнанням буде ходити під водою завдяки гребним гвинтам, а баластні цистерни допоможуть спливти їй на поверхню для передачі даних на Землю.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Здійснити проект вдасться не раніше 2038 року, оскільки в цей період Земля і Сатурн будуть розташовані у найбільш вигідному становищі відносно одне одного.

Піймання астероїда


Кілька років тому в NASA також збиралися продовжити вивчення астероїдів.

Як один з найбільш дійсних і надійних способів, вчені запропонували безпосередньо захопити космічний камінь і відправити його на орбіту Місяця, де космонавти зможуть підійти до нього ближче.

В американському космічному агентстві назвали це "Місією перенаправлення астероїдів" і збиралися використовувати спеціальний надувний мішок для того, щоб спіймати і змінити траєкторію польоту астероїда.

Дослідники навіть підібрали декілька відповідних каменів, за якими можна буде вивчити походження Сонячної системи, і збираються пограти з ними у квача через 10-15 років.

Політ на Альфа Центавра


Цей проект вже є свого роду космічної байкою людства.

Військово-морська академія США і NASA планували відправити космоліт до сусідньої зірки ще у кінці 1980-х. Вчені збиралися за 100 років пролетіти близько 42 трлн км на ядерних і термоядерних двигунах.

А у 2015-му інженери взагалі запропонували скоротити час тривалої подорожі до 20 років, використовуючи ультралегкий зонд з сонячним вітрилом, що буде приводитися у рух потужними лазерами.

Варто врахувати - навіть якщо цей проект коли-небудь реалізують, передача даних з орбіти Альфа Центавра на Землю займе більше 4 років.

Поселення в хмарах Венери

Кілька місяців тому NASA оголосило про розробку дрона, який зміг би витримати жорсткі умови Венери.

Оскільки атмосфера планети має у 92 рази більше тиску, ніж на Землі, а температура поверхні Венери взагалі перевищує 460 градусів Цельсія, - апарат повинен бути надзвичайно міцний і стійкий.

Якщо компанії-підрядники, накшталт Black Swift Technologies, все-таки нададуть NASA необхідну технологію енергоспоживання і перебування у атмосфері Венери, - можливий варіант і розташування там людської місії.

Вчені навіть розробили проект і порахували, що на висоті 50 км над поверхнею планети, умови гравітації, температури і тиску відповідають земним, а сонячна радіація буде навіть менш шкідлива, ніж на Марсі.

Ядерний вибух на Місяці

Наостанок, зовсім божевільний космічний проект з минулого.

Виявляється, на зорі своєї діяльності, NASA ледь не вчинила один із найбільш варварських і дурних вчинків.

18 років тому колишній керівник NASA Леонард Рейфел розсекретив інформацію з приводу так званого проекту "A119".

У 1958 році, коли власне і заснувалося аерокосмічне відомство США, військові хотіли використовувати інженерів і вчених-астрофізиків для вибуху атомної бомби на Місяці.

На відміну від попередніх проектів, А119 мало виключно політичний контекст - довести перевагу США у холодній війні, після запуску СРСР першого штучного супутника Землі "Супутник-1" у 1957-му.

На щастя, хтось з представників вищого командування порахував, що висадити американців на Місяць буде більш серйозним досягненням, і ідею з ядерним вибухом засекретили до початку 2000-х.

Показати ще новини
Радіо NV
X