Несподівано. Під будівлею нічного клубу в Іспанії знайшли руїни середньовічної синагоги

27 лютого, 10:32
Археологи розпочали роботи під будівлею колишнього нічного клубу, оскільки були впевнені, що будівля середньовічної синагоги була розташована десь тут/ілюстративне фото (Фото:MaryAnnFoto/Depositphoto)

Археологи розпочали роботи під будівлею колишнього нічного клубу, оскільки були впевнені, що будівля середньовічної синагоги була розташована десь тут/ілюстративне фото (Фото:MaryAnnFoto/Depositphoto)

У цій країні надзвичайно складно виявити пам’ятки культури іудеїв, проте зовсім недавно археологам пощастило — вони знайшли одну з п’яти синагог, що залишилися в Іспанії.

Нещодавно на цьому місці був нічний клуб, а до того — лікарня, церква та школа.

Археологи з’ясували, що синагогу треба шукати десь тут. На це натякали записи священника та історика XVII століття на ім'я Родріго Каро. У 1604 Каро описав Утреру, муніципалітет на південному заході Іспанії недалеко від Севільї, як місце, де до нього «були тільки іноземці та євреї, тому вони назвали його Валь-де-Худіос Долина євреїв»). Він також згадав, що місце для богослужінь єврейської громади було поблизу госпіталю де ла Мізерикордія.

Відео дня

Синагога Утрера була збудована у 1300-х роках і, ймовірно, пережила вигнання євреїв з Іспанії у 1492 році, оскільки, за словами Мігеля Анхеля де Діоса, археолога, який керував науковими дослідженнями будівлі, вона використовувалася та добудовувалась після XV століття.

Антиєврейські настрої в Іспанії наростали протягом XII і XIII століть, але наприкінці XIV століття хвиля ненависті до євреїв досягла кульмінації та закінчилася різаниною.

За оцінками деяких властей, у 1391 році було вбито до 50 000 євреїв, після чого близько чверті мільйона людей звернулися до католицизму, щоб уберегтися від переслідувань. Через століття король Фердинанд і королева Ізабелла видали Альгамбрський указ 1492 р, згідно з яким всі євреї, які залишилися, повинні були або бути вигнані з Іспанії, або прийняти християнство.

Синагога Утрера, вивчення якої було розпочато 8 лютого, є надзвичайно рідкісним прикладом середньовічного єврейського релігійного життя в Іспанії. З її допомогою історики сподіваються дізнатися більше про культуру та побут єврейської громади в Іспанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X