Перші жертви. На Алясці через глобальне потепління гинуть люди

22 квітня 2019, 12:33

Аляска знаходиться серед одного з найтепліших періодів за всю історію штату, це вже коштувало життя декільком жителям.

Брайан Томас, начальник станції Базової атмосферної обсерваторії Барроу, вважає, що Аляска стала найбільш швидко прогріваним штатом, пише Science Alert .

Середня температура за березень, зафіксована в обсерваторії NOAA в Уткіагвікі (місто було відоме як Барроу до 2016 року, коли жителі проголосували за перейменування), була на 18,6 градуса Фаренгейта вище норми.

Відео дня

Уткіагвік встановив денні температурні рекорди 28 разів за перші з 100 днів цього року, згідно з Центру досліджень клімату Аляски.

Крижані дороги, побудовані на замерзлих водних шляхах - життєво важливих транспортних засобах в штаті - стали слабкими і ненадійними. Принаймні п'ятеро людей загинули цієї весни після падіння льоду, який почав танути раніше, ніж очікувалося.

Двоє чоловіків померли в кінці березня, коли їхні автомобілі впали при переправі через замерзлу річку Кускоквім. В середині квітня троє членів сім'ї - включаючи 11-річну дівчинку - були вбиті після того, як розбилися об лід, коли вони прямували до маленького села Ноатак, куди можна дістатися лише на снігоході.

"Зміна клімату відбувається швидше, ніж будь-коли раніше за час наших записів. Ми прямо в центрі цього", - сказав Брайан Томас.

Сержант Тіг Уідмір, який очолює підрозділ траперів штату Аляска в місті Бетел, заявив, що влада закликає людей триматися подалі від все більш і більш слабкого річкового льоду. Але він визнав, що у жителів мало інших варіантів подорожей сільськими районами штату.

Рекордні температури цієї весни пов'язані зі зникненням льоду в Беринговому і Чукотському морях на захід від Аляски. Обидві області встановили рекорди в цьому році для їх найнижчого кількості льоду в березні. Тепла погода загрожує китобійному промислу - багатовікової традиції в Уткіагвікі і його околицях.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X