Час помирати. Перша міжзоряна комета, ймовірно, зруйнується в Сонячній системі
Астрономи заявили про те, що комета Борисова (С2I / Borisov), яка увійшла в нашу Сонячну систему з міжзоряного простору може розколотися найближчим часом.
Вчені з Ягеллонського університету в Кракові та Варшавського університету зафіксували на С2I / Borisov спалахи, які говорять про те, що її ядро розколюється.
«Така поведінка переконливо свідчить про триваючу фрагментацію ядра», — написали вони в повідомленні, опублікованому для Astronomers Telegram.
Комета Борисова (С2I / Borisov) вперше привернула увагу всього світу в кінці серпня минулого року, коли вона була офіційно виявлена, в момент прольоту через Сонячну систему по траєкторії, яка вказує на її міжзоряне походження.
Пізніше вчені вивчили дані спостережень і виявили знімки комети, що датуються аж до грудня 2018 року. Безліч додаткових даних підтвердила висновки про міжзоряноме походження комети і дозволила більш точно передбачити її майбутню траєкторію.
Астрономи особливо хотіли побачити, що сталося після того, як комета досягла перигелію — свого найближчого наближення до Сонця — 8 грудня 2019 року.
Це тому, що в Сонячній системі є два типи комет. Періодичними комети зазвичай приходять з пояса Койпера або ближче і мають період обертання менше 200 років. У них набагато більше шансів залишитися незайманими, коли вони проходять повз Сонця. Довгоперіодичні комети приходять здалеку — хмара Оорта — і з більшою ймовірністю, ніж періодичними комети, розпадаються.
Світло, яке виходить від комети Борисова, можна аналізувати, і таким чином дізнатися хімічний склад об’екта. А тепер, коли вона руйнується, можна дізнатися, з чого складається і її ядро.
Це відмінна можливість вивчити «нутрощі» комети і порівняти її з кометами нашої Сонячної системи, щоб побачити, наскільки вони схожі або різні. Оскільки комети вважаються життєво важливою частиною виникнення життя тут, на Землі, ці кометні рештки можуть допомогти нам виявити, чи є компоненти для життя звичайними в нашій галактиці.
Єдиним іншим відомим об'єктом з іншої сонячної системи, визнаним наукою, є міжзоряний астероїд Оумуамуа. Аналіз його орбіти показав, що він народився за межами Сонячної системи і пролітає через неї зі швидкістю 26,33 кілометра в секунду.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.