Перестаралися. Цензори Facebook заблокували пост музею з античними скульптурами

6 лютого 2019, 17:05

Женевському художньому музею заборонили рекламувати майбутню виставку зображеннями двох статуй - напівголої Венери і оголеного галла.

Втім, співробітники музею все ж опублікували знімки скульптур. Але - з написом "цензура", повідомляє Phys.org .

Представники музею мистецтва та історії в Женеві повідомили в Twitter, що планували опублікувати на Facebook фотографії двох статуй, щоб просувати виставку "Цезар і Рона", яка відкривається в п'ятницю, 8 лютого, але платформа відмовила їм через оголені органи на зображеннях.

Відео дня

Замість цього музей розмістив зображення в Twitter, закривши частини статуй французьким словом "цензура", додавши: "Можливо, час цій платформі змінити свою політику щодо музеїв та закладів культури?". Представники Facebook поки не прокоментували ситуацію.

Експозиція музею, розрахована на три з половиною місяці, об'єднує роботи з Лувру в Парижі, музею старожитностей в Арлі, Франція, та інших установ. Твори мистецтва розповідають про вторгнення Цезаря в регіон річки Рони, що проходить через Женеву і південний схід Франції, в Середземне море.

Мармурова статуя "Венера Арля" була зроблена в першому столітті і зображує богиню з витягнутою рукою і з халатом, обтягнутим навколо її талії. Бронзова скульптура бородатого бранця першого століття до н.е. показує його руки, здавалося б, зв'язані за спиною, символізуючи тріумф Риму над галльскими племенами.

Прес-секретар Музею історії та мистецтва Сільві Треглев-Детраз заявила, що перша спроба опублікувати зображення викликала відгук у Facebook: "Ми не дозволяємо рекламу, яка зображує наготу, навіть якщо вона не носить сексуальний характер. Це включає в себе використання наготи для художніх або освітніх цілей".

Ця ситуація нагадала про різні погляди на оголене тіло в Європі, де існують пляжі і парки для нудистів, і в Сполучених Штатах, де державні чиновники закликають приховувати статуї топлес.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X