Перехід на електронні сигарети покращує здоров'я курців, - українські вчені

20 липня 2017, 09:44
Кардіологи з'ясували, що заміна звичайних сигарет електронними знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Вчені з київського інституту імені Стражеска протягом шести місяців спостерігали за пацієнтами, які раніше викурювали як мінімум по 15 сигарет в день, а потім перейшли на електронні замінники.

Відео дня

З'ясувалося, що перехід курців на електронні системи доставки нікотину (ЕСДН) дозволив уникнути деяких порушень кисень-транспортної функції крові. Зокрема, повідомляється, що зменшився обсяг пошкоджень стінок судин. Такі дані свідчать про зменшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

"Проведене нами 6-місячне дослідження переконливо продемонструвало покращення функції ендотелію і зниження ризику серцево-судинних захворювань у осіб, що палять під час переходу на використання ЕСДН", - підбила підсумок Олена Кваша, доктор медичних наук, керівник групи вчених, які здійснювали дослідження.

Серйозних побічних дій електронних сигарет на здоров'я курця не було виявлено. Проте наголошується, що використання електронних замінників в поєднанні з традиційним курінням суттєво знижує позитивний ефект для здоров'я.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X