Перед загибеллю зонд Cassini передав на Землю унікальне фото кілець Сатурна

14 вересня 2017, 19:57
Фахівці NASA зазначають, що отримали з апарата Cassini "кольорові фотографії фрагментів кілець Сатурна в найвищій роздільній здатності"

Фінальний варіант зображення складено зі знімків, які були зроблені вузькокутовою камерою Cassini в липні 2017 року пише Science Alert.

Повідомляється що в момент зйомки, апарат знаходився на відстані 76 тисяч кілометрів від кілець. Природні кольори були отримані шляхом додавання знімків, зроблених через червоний, зелений і синій фільтри.

Відео дня

Виявилося, що чим ближче кільця до Сатурну, тим більш насиченою є їх колірна гамма. Поки фахівці не можуть пояснити, чому кільця Сатурна виявилися швидше бежевого кольору, хоч і складаються з льоду і космічного пилу. Зокрема, яскравість окремих ділянок може залежати від щільності частинок кілець.

Відзначається, що отриманий знімок - найчіткіше зображення кілець Сатурна, коли-небудь зроблене космічними апаратами. Його масштаб становить приблизно три кілометри (дві милі) на один піксель.

Остаточне падіння Cassini почався 12 вересня приблизно о 8:27 за Києвом. Зонд планується ввести в атмосферу Сатурна вранці 15 вересня. Cassini буде продовжувати приймати дані і передавати їх на Землю, поки його системи будуть справні.

Нагадаємо, 5 вересня 2017 року НВ повідомляло, що апарат Cassini передав на Землю останні перед припиненням своєї роботи знімки Енцелада, потенційно населеного місяця Сатурна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X