Парад велетнів. В сузір'ї Тельця знайшли аномально великі планети, що обертаються навколо маленької зірки

17 жовтня 2018, 07:08

Дослідники з Кембриджського університету знайшли молоду зірку, навколо якої обертаються планети з масою в 10 Юпітерів.

Роботу опублікували в журналі The Astrophysical Journal Letters. На відстані в 500 світлових років "зірка-немовля" CI Tau, якій всього 2 млн років, зібрала навколо себе аномально великі планети на екстремальній орбітальній відстані.

Відео дня

Чотири планети обертаються по так званому протопланетному диску з пилу і льоду. Найбільша з планет системи CI Tau у 10 разів перевершує за масою Юпітер - найбільшу планету Сонячної системи. Найменша з них має масу Сатурна.

Крім цього, планети розташовані на надзвичайно великій відстані. Якщо віддалена карликова планета Плутон перебуває на відстані всього в 102 рази більше, ніж дистанція від Сонця до найближчого Меркурія, то остання планета в CI Tau розташована в 1000 разів далі від своєї зірки, ніж перша.

Також вченим незрозуміло, чому найбільша планета - CI Tau b або "гарячий Юпітер" - розташована так близько до своєї зірки. Газові гіганти не можуть формуватися на такій відстані через гравітацію, радіацію і зоряний вітер.

"Наразі неможливо сказати, чи поширена екстремальна планетарна архітектура CI Tau в інших подібних системах. Спосіб виявлення цих споріднених планет - через їх вплив на протопланетний диск - не буде працювати у більш старих системах, що більше не мають протопланетний диск", - говорить астроном Кеті Кларк з Кембриджського університету.

Якщо вчені зможуть знайти подібні планетарні системи - це допоможе їм з'ясувати, що з ними відбувається та як зовнішні планети впливають на переміщення своїх величезних сусідів до зірки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X