Панк юрського періоду. В Аргентині знайшли скелет динозавра з шипами на спині

6 лютого 2019, 11:53

В аргентинській Патагонії був знайдений рослиноїдний динозавр, який захищався від хижаків низкою величезних шипів уздовж спини.

Новий вид, який назвали Bajadasaurus pronuspinax, жив 140 млн. років тому, пише CBS News .

Скам'янілості знайшли у відкладеннях раннього крейдяного періоду Бахада Колорада, розташованих в центральній частині Аргентини. Збереглася велика частина черепа ящера і кілька шийних кісток, в тому числі п'ятий шийний хребець. У динозавра на шиї були дуже довгі загнуті вперед відростки.

Відео дня

"Ми вважаємо, що довгі і гострі шипи - дуже довгі і тонкі - на шиї і спині у Bajadasaurus повинні були утримувати можливих хижаків, - сказав Пабло Галліна, один з авторів відкриття, співробітник Університету Маймоніда.

Вчений також зазначив, що шипи могли представляти собою відкриту кісткову структуру або ж бути покриті шкірою. Крім того, вони могли мати кератіновую оболонку, подібно рогам багатьох ссавців. "Можливо, в разі удару або нападу інших тварин вони легко ламалися", - зазначив Галліна.

Експерти також припускають, що шипи могли брати участь в регуляції температури тіла тварини і робили його більш привабливим для протилежної статі.

"Дослідження показують, що ця тварина проводила велику частину свого часу, харчуючись наземними рослинами, в той час як його очі, близькі до вершини його черепа, дозволяли йому стежити за тим, що відбувалося навколо нього", - додають дослідники.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X