Паливо скінчилося. Орбітальний телескоп Kepler перевели в сплячий режим

9 липня 2018, 17:10

Фахівці NASA призупинили роботу телескопа Kepler, щоб заощадити паливо і встигнути в серпні передати на Землю дані.

Апарат, який виявив тисячі екзопланет з моменту запуску в 2009 році, йде на пенсію, пише Gizmodo.

Зараз телескоп не проводитиме жодних наукових спостережень - він повинен буде перечекати до 2 серпня, коли, згідно з планом, передасть дані, зібрані в останні 51 день.

Відео дня

NASA не може визначити точну кількість палива, яке залишилося в Kepler, оскільки у телескопа немає бортового газового датчика. Однак, оскільки він знаходиться в глибокому космосі, немає ризику зіткнення апарату з іншим потенційно астрономічним тілом. Агентство може продовжувати працювати з Kepler до тих пір, поки він подає "ознаки життя".

За даними NASA, співробітники Kepler поставили апарат в режим гібернації до серпня, коли планують його знову включити і використовувати космічну мережу NASA для передачі даних місії на Землю. Якщо це буде успішним, вони планують почати нову кампанію по спостереженню за екзопланетами з рештою палива.

Запуск Kepler відбувся 6 березня 2009 року о 22:49 за часом Східного узбережжя США. Основна програма була розрахована на 3,5 року. 12 травня 2013 року орбітальна обсерваторія втратила орієнтацію в просторі, бортовий комп'ютер перейшов в безпечний режим. Точна орієнтація апарату стала неможлива, але аналіз даних триватиме ще кілька років.

З урахуванням місії К1 і результатів перших 10 кампаній місії К2 на рахунку Kepler вже 2650 підтверджених екзопланет. Після того, як Kepler остаточно перестане функціонувати, його частково замінить космічний телескоп TESS, призначений для пошуку планет біля інших зірок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X