І з маленьким мозком. В Аргентині знайшли новий вид «безрукого» динозавра

17 лютого, 22:03
Guemesia ochoai, черепна коробка якої була всередині цього блоку, був виявлений на півночі Аргентини (Фото:Anjali Goswami)

Guemesia ochoai, черепна коробка якої була всередині цього блоку, був виявлений на півночі Аргентини (Фото:Anjali Goswami)

Скам’янілість динозавра з майже нерозвиненими передніми лапами, яка була виявлена в Аргентині, належить виду, що отримав ім'я Guemesia ochoai.

Назва виду заснована на імені аргентинського героя війни генерала Мартіна Мігеля де Гуемеса та музейного техніка, що виявив зразок, Хав'єра Очоа.

Новий вид може бути близьким родичем безрукої групи динозаврів, відомих як динозаври-абелізавриди, які мали частково рудиментарні передні лапи. Їх передні кінцівки були коротшими, ніж у Tyrannosaurus rex, що робило руки геть непотрібними.

Відео дня

Ці тварини належали до групи вищих хижих теропод, зростанням від 5 до 9 м. Ці істоти пожирали динозаврів значно більшого розміру. Guemesia використовували для полювання свої потужні голови та щелепи.

Дослідники пояснюють, що ці гіганти гуляли Патагонією та давнім південним суперконтинентом Гондване понад 70 млн років тому.

"Цей новий динозавр досить незвичайний для свого роду. Він має кілька ключових характеристик, які дозволяють припустити, що це новий вид, що надає важливу нову інформацію про область світу, про яку ми мало що знаємо», — сказав професор Анджалі Госвамі, керівник досліджень у Музеї природної історії ( NHM) та співавтор цього дослідження.

При вивченні частково повного черепа – з верхньою та задньою частинами – команда виявила свідчення інших унікальних особливостей безрукого динозавра. Мозок цього нового виду приблизно на 70% менший, ніж у його родичів. Вчені припускають, що череп може належати молодому динозавру.

Ще одна річ, яка виділялася, це наявність маленьких отворів у передній частині його черепа. Динозаври могли використовувати ці отвори для охолодження, перекачуючи кров до тонкої шкіри.

Цікаво, що цей вид, мабуть, не мав рогів, які зазвичай зустрічаються в інших Абелізавридів, що допомогло вченим визначити їхнє місце на генеалогічному дереві.

Команда також розкопала кілька інших цікавих знахідок від риб до ссавців, і дослідження продовжуються. Крім того, вчені працюють над тим, щоб краще вивчити новий вид безрукого динозавра. Знахідки також можуть пролити світло на пізньокрейдовий період, близький до часу вимирання динозаврів.

Раніше НВ писав, що аргентинські палеонтологи на території провінції Неукен знайшли скам'янілості динозавра, яким близько 98 млн. років. Він міг бути найбільшою твариною, яка коли-небудь ходила по Землі.

Останки — у тому числі 24 хвостові хребці та деякі прилеглі до нього кістки таза — були виявлені ще у 2012 році. Тепер група палеонтологів з Аргентини та Іспанії змогла їх досліджувати.

Вважається, що це титанозавр, один із найбільших зауроподів — група динозаврів, що характеризується своїми величезними розмірами, стовпними ногами, подовженими шиями і хвостами. Вони жили у цих землях близько 98 мільйонів років тому.

Поки що дослідники розкопали лише частину скелета. Через це вчені не можуть встановити точні розміри та вагу динозавра. Враховуючи, що ці останки переважно залишалися зчленованими, палеонтологи припускають, що й інші останки будуть виявлені поруч. Але, ймовірно, цей титанозавр досягав у довжину понад 37 метрів і важив близько 55-57 тонн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X