Балакучий попався. У Мексиці знайшли новий вид динозавра з незвичайними вухами

14 травня 2021, 22:24

Палеонтологи визначили новий вид динозаврів після того, як зразок віком близько 73 млн років, був виявлений в північній Мексиці.

Умови, в яких був знайдений динозавр, пояснюють його збереження, повідомив в четвер Національний інститут антропології та історії Мексики (INAH).

«Близько 72 або 73 млн років тому величезний травоїдний динозавр помер в тому, що мало б бути водним простором, повним відкладень, так що його тіло було швидко покрито мулом і могло зберігатися протягом століть», — йдеться в повідомленні інституту.

Відео дня

Тварина називається Tlatolophus galorum. Його хвіст був виявлений ще в 2013 році в районі Генерал Сепеда на півночі штату Коауїла. У міру продовження розкопок вчені за кілька років виявили 80 відсотків його черепа, його 1,32-метровий гребінь і кістки, такі як стегно і плече, що дозволило дослідникам в 2021 році визначити, що в їх руках опинився новий вид динозаврів.

«Ми знаємо, що у них були вуха, здатні чути низькочастотні звуки, тому вони, мабуть, були мирними, але балакучими динозаврами», — йдеться в заяві.

Палеонтологи також вважають, що динозаври «видавали сильні звуки, щоб відлякати хижаків або з репродуктивною метою».

Кістки скелета представника нового виду ще вивчаються, але дослідження про стародавню рептилію вже були опубліковані в науковому журналі Cretaceous Research

«Це винятковий випадок в мексиканській палеонтології. Дуже сприятливі події повинні були відбутися мільйони років тому, коли Коауїла був тропічним регіоном, щоб його можна було зберегти в тих умовах, в яких він був виявлений», — сказали в INAH.

Ім'я Тлатолоф (Tlatolophus) походить від слова tlahtolli на мові індіанців науатль, що означає слово або твердження, і грецького слова lophus, яке означає гребінь.

Раніше НВ писав, що палеонтологи виявили динозавра, який міг полювати вночі.

Дослідження професора Джоні Чуаньера з Університету Вітватерсранда в ПАР було направлено на порівняння зору і слуху у динозаврів і птахів, а привело до виявлення незвичайної поведінки одного динозавра.

Міжнародна група дослідників використала комп’ютерну томографію і докладні вимірювання для збору інформації про відносний розмір очей і внутрішнього вуха

Команда виявила, що у багатьох м’ясоїдних тероподів, таких як тиранозавр та дромеозавр, зір оптимізований для денного часу, а слух, ймовірно, вище середнього, щоб допомогти їм у полюванні. Однак крихітний теропод на ім'я Shuvuuia deserti, що входив до групи, відому як альваресзаври, володів надзвичайним слухом і нічним зором.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X