Росію та Китай не запросили. Вісім країн уклали угоду про освоєння Місяця

14 жовтня 2020, 16:09

США, Великобританія, Італія, Канада, Австралія, Японія, Об'єднані Арабські Емірати і Люксембург уклали міжнародну угоду про освоєння Місяця.

Про це повідомляють в NASA.

Країни уклали між собою «Угоди Артеміди», міжнародний договір про освоєння Місяця, який регламентує в тому числі видобуток на ній корисних копалин.

Відео дня

Країни підписали договір онлайн в рамках Міжнародного конгресу астронавтів. Росія і Китай договір не підписували.

Угоду названо на честь американської місячної програми Artemis. Його проект запропонували США.

У США підкреслюють, що угоди засновані на положеннях Договору про космос, який був підписаний в 1967 році з ініціативи США, Великобританії і СРСР. Документ забороняв встановлювати суверенітет над будь-яким космічним тілом або його частиною. У NASA зазначають, що його формулювання розпливчасті і обмежують його реальне застосування. З цією метою, як повідомляють в агентстві, і був укладений новий договір.

Нова угода, зокрема, регламентує видобуток копалин на Місяці - за задумом NASA, країни, хоч і не мають права заявляти суверенітет над окремими ділянками Місяця, можуть добувати її ресурси. Документ дозволяє створювати бази з видобутку корисних копалин і «зони безпеки» навколо них для запобігання конфліктів з іншими країнами.

Керівник NASA Джеймс Брайденстайн висловив надію, що Росія в майбутньому приєднається до угоди або, принаймні, буде слідувати принципам, які в ній викладені. Очільник Роскосмосу Дмитро Рогозін раніше критикував договір.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X