Онкологи назвали хворобу, яка є передвісником одного з видів раку

21 червня 2018, 08:05

Нове дослідження вказує на те, що ранній діабет типу 2 може бути вираженням раку підшлункової залози.

Діабет був пов'язаний з більш ніж дворазовим підвищеним ризиком раку підшлункової залози, при цьому діабет на ранніх стадіях був у 2,3 небезпечнішим, йдеться в статті EurekAlert!.

Відео дня

Рак підшлункової залози є одним з найбільш небезпечних випадків раку, причому п'ятирічне виживання становить всього 8 відсотків. Це пояснюється тим, що переважна більшість пацієнтів з раком підшлункової залози (близько 80% з них) виявляють хворобу на пізній стадії. Ідентифікація людей з високим ризиком і здатність виявляти рак підшлункової залози раніше могли б поліпшити результати лікування.

Онкологи проаналізували дані про майже 49 тисячах пацієнтів за період з 1993 по 2013 рік. З'ясувалося, що у людей, які страждають на діабет другого типу, в 2,3 рази підвищується ризик виявлення раку підшлункової залози.

Рак підшлункової залози розвинувся у 128 пацієнтів з діабетом і у 280 пацієнтів без діабету. Серед діабетиків рак більш ніж в половині випадків виникав протягом 36 місяців після виявлення діабету.

Передбачається, що діабет є фактором ризику і є наслідком раку підшлункової залози. Поширеність діабету серед пацієнтів з раком підшлункової залози надзвичайно висока в порівнянні з іншими видами раку.

"Цей вражаючий зв'язок між недавнім діабет є унікальним для раку підшлункової залози і не зустрічається в молочній залозі, передміхуровій залозі та при колоректальному раку. Наші результати повністю підтверджують гіпотезу про те, що недавній діабет є наслідком раку підшлункової залози і що давній діабет є фактором ризику для цього раку", - сказав один з авторів статті Венді Стейаван.

За статистикою ВООЗ, в світі близько 350 мільйонів хворих на цукровий діабет, причому кожні дев'ять з десяти хворих страждають від діабету другого типу.

Раніше НВ повідомляло, що нове дослідження за участю більше тисячі добровольців довело ефективність так званої штучної підшлункової залози. Технологія "штучної підшлункової залози" спрямована на те, щоб взяти на себе тягар прийняття рішень, визначивши алгоритми, скільки інсуліну або іншого балансуючого гормону, званого глюкагоном, вводити в організм хворої на діабет людини у відповідь на вимірювання глюкози в крові.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X