Оксфордські лінгвісти назвали "Словом 2015 року" смайлик, що плаче від сміху

17 листопада 2015, 14:40
Мові властиво розвиватися, поповнюючись новими словами. Одні приходять і йдуть, інші приживаються в побуті і навіть отримують титул "Слово року". У цьому році нагорода дісталася емодзі. Не слову "емодзі", а символу, з яким знайомий кожен мешканець соцмереж. Видавництво Оксфордського університету, що випускає Оксфордський словник англійської мови, назвало Словом року" смайлик, що плаче від сміху

Колектив видавництва пояснює свій вибір тим, що смайл "найкраще відображає звичаї, настрої і турботи 2015-го". Крім того, в нинішньому році він став особливо популярний у користувачів. Дослідження компанії SwiftKey, проведене на прохання Оксфордського видавництва, показало, що в цьому році 20% всіх емодзі, використаних у Великобританії, плакали від сміху. У США його частка склала 17%. Для порівняння, в минулому році показник становив 4% і 9% відповідно.

Відео дня

Та й саме слово емодзі стало використовуватися частіше. Незважаючи на те, що в англійській мові воно з'явилося майже 20 років тому, в 2015-му частота його використання збільшилася в три рази порівняно з 2014-м.

"Емодзі перестали бути прерогативою підлітків і стали особливою формою спілкування, яка здатна долати мовні бар'єри", - наголошується в повідомленні сайту OxfordDictionaries.com.

Дуже радісний смайлик був не єдиним претендентом на звання "Слово року". У шорт-листі Оксфордського видавництва були присутні як поширені слова ("вони" або "біженець"), так і досить специфічні. Наприклад, "брексіт" (від Britain і exit), яке означає можливий вихід Великобританії з Євросоюзу.

Показати ще новини
Радіо NV
X