Охорона природи. Австралія скине мільйон тонн сміття на Великий Бар'єрний риф

26 лютого 2019, 21:56

Австралія планує скинути 1 млн тонн шламу - відходів промивання - на Великий Бар'єрний риф, незважаючи на суворі закони про поховання відходів.

Управління морського парку Великого Бар'єрного рифа дало добро, завдяки знайденої в законі лазівці, пише BBC .

Справа в тому, що австралійські закони не застосовуються до матеріалів, отриманих в результаті робіт з технічного обслуговування порту. Тому на риф можуть потрапити промислові відходи порту Хей-Пойнт - одного з найбільших в світі експортерів вугілля.

Відео дня

Лариса Уотерс, сенатор від Квінсленда і заступник лідера Партії зелених, закликала адміністрацію морського парку відкликати ліцензію на проведення робіт. Сенатор додала, що скидання одного мільйона тонн мулу і шламу в води території всесвітньої спадщини перетворить риф на смітник.

"Останнє, що потрібно рифу, - це маса мулу, скинутого на нього", - впевнена сенатор.

За словами доктора Саймона Боксолла з Національного океанографічного центру Саутгемптона, це "ще один цвях в труну" для внесеного до списку Всесвітньої спадщини Великого Бар'єрного рифа, який вже знаходиться під загрозою через зміну клімату.

Скидання шламу небезпечне тим, що огортає корали. Корал живе в симбіозі з водоростями. Завдяки водоростям корали нормально харчуються і зберігають свій колір. Без цього симбіозу корал може загинути.

Корпорація навалювальних портів Північного Квінсленда заявила, що скидання шламу матиме незначний вплив на навколишнє середовище. У заяві корпорація стверджує, що катастрофи не станеться. Звіти компанії показують, що ризики будуть "переважно низькими з деякими тимчасовими короткостроковими наслідками".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X