Величезний обман. Кротові нори можуть збільшувати відстані у просторі

27 квітня 2019, 15:00

Згідно з новим дослідженням учених з Гарвардського університету, так звані кротові нори можуть заплутувати і збільшувати відстані між двома точками в космосі.

Досі прийнято вважати, що одним з можливих варіантів подорожей на великі відстані в космосі є кротові нори. Це свого роду тунель, який з'єднує дві точки простору-часу (наприклад, чорні діри в різних галактиках), і дозволяє будь-якому об'єкту розігнатися до швидкостей, що перевищують швидкість світла.

Відео дня

Однією з умов існування кротячих нір є так звана екзотична матерія, яка має негативну щільність енергії і потенційно може стабілізувати об'єкти, які потрапляють в Кротова нору від надмірних перевантажень і руйнівного прискорення.

Але, професор фізики з Гарвардського університету Даніель Яфферіс взяв за основу теорію, в якій не існує екзотичної матерії, і кінцеві точки кротові нори з'єднані одна з одною безпосередньо. Відповідно до теорії мосту Ейнштейна - Розена або непрохідної діри, Кротова нора являє собою заплутаність елементарних частинок, навіть якщо вони перебувають на відстані в мільярди світлових років одна від одної.

Як пише Science Alert, грунтуючись на цьому, Яфферіс припустив, що елементарні світлові частинки - фотони - також можуть проходити крізь кротові нори. Провівши теоретичні експерименти зі своїми напарниками Пінгом Гао і Ароном Уоллом з Гарвардського і Стенфордського університетів, вчені зробили висновок, що проходження крізь кротові нори може бути зовсім не найкоротшим шляхом для подолання величезних відстаней у Всесвіті.

"Проходження кротячих нір займає більше часу, ніж прямий рух, тому вони не дуже корисні для космічних подорожей", - говорить Даніель Яфферіс.

Згідно з результатами роботи фізиків, фактична відстань між двома чорними дірами в космічному просторі є меншою, ніж відстань між ними у кротовій норі.

Попри те, що цей концепт перекреслює потенційні можливості гіперпросторових стрибків з допомогою кротових нір, відкриття дозволяє дізнатися більше про природу чорних дір і взаємодії гравітації з квантовою механікою.

"Це дає причинно-наслідковий аналіз областей, які в іншому випадку були б поза полем видимості. Це вікно до досвіду спостерігача всередині простору-часу, яке доступне ззовні. Я думаю, що це навчить нас глибоким речам про квантову гравітацію і навіть, можливо, про новий спосіб формулювання квантової механіки", - підсумовує Яфферіс.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X