Величезна видра. Біля узбережжя Перу знайшли стародавнього чотириногого кита

5 квітня 2019, 07:02

Група палеонтологів виявила рештки стародавнього кита, який жив біля берегів Південної Америки більше 40 млн років тому. Тварини мали чотири кінцівки і могли ходити по суші.

Завдяки скам'янілостям, які знайшли біля узбережжя Перу, палеонтологи описали новий вид чотириногих китів, повідомляє Science Daily.

Вчені з Перу, Франції, Італії, Нідерландів і Бельгії підтвердили гіпотезу, згідно з якою стародавні кити, схожі на собак або видр, мешкали на території сучасної Азії близько 50 млн років тому і полювали на інших тварин.

Відео дня

За даними дослідження, чотириногі амфібії з внутрішнім вухом, зубами і щелепою, як у китів, мігрували в Європу, Африку й Америку від 35 млн до 48 млн років тому. Ймовірно, у древніх китів був хвостовий плавець, перетинки на лапах, і вони могли пересуватися по суші, хоча, більшість часу проводили у воді, як тюлені.

Рештки скелета схожої тварини, що знайшли біля берегів Перу, дозволяють припустити, що саме ця особина жила поблизу Південної Америки близько 42,6 млн років тому.

G. Bianucci
Фото: G. Bianucci

Вчені знайшли щелепи, кістки кінцівок, ребра і хребці кита, довжина якого разом з хвостом могла складати приблизно чотири метри. Палеонтологи говорять, що цей вид китів міг потрапити з Азії до Америки через Південну Атлантику, враховуючи те, що подібні рештки не знаходили ні у північній, ні у південно-західній частині Тихого океану.

"Це перший достовірний скелет чотириногого кита, що мешкав у Тихому океані, який, можливо, є найдавнішим в Америці і найбільш повним, що знайшли за межами Індії та Пакистану", - заявив автор дослідження з Королівського бельгійського інституту природничих наук Олів'є Ламбер.

За словами Ламбера, палеонтологи продовжать досліджувати ці території, і в майбутньому можуть знайти старіші рештки чотириногих китів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X