Офіційно: США планують відправити людей на Місяць

Наукпоп

6 жовтня 2017, 10:52

Офіційно: США планують відправити людей на Місяць

Офіційно: США планують відправити людей на Місяць  - фото

Фото: NASA

Американці повернуться на Місяць

Віце-президент США Майк Пенс оголосив, що влада країни докладуть усіх зусиль, щоб американці "повернулися на Місяць"

Політик оголосив, що вже підписано урядове розпорядження відновити Національну раду з космосу, пише Science Alert.

"Рада проведе своє перше засідання за майже 25 років, зі мною в якості голови. Я несу вам просте повідомлення: Америка буде йти в космос знову. В найближчих роки американська промисловість повинна бути першою, щоб підтримувати постійну комерційну присутність людини в умовах низької навколоземної орбіти", - підкреслив Майк Пенс.

Пенс додав, що подорож в космос не закінчиться на Місяці. За словами віце-президента, США мають намір стати першою країною, яка зможе відправити людей на Марс. Однак, здається, основні цілі цих місій будуть комерційними, а не науковими. Як зазначив Пенс, "бізнес лідирує в космічних технологіях, і ми маємо намір почерпнути з цього бездонного колодязя інновацій, щоб вирішити виклики, що лежать перед нами".

Майк Пенс також нагадав, що в 2017 році, США все ще покладаються на росіян у відправці астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС), кожна з яких коштує понад 76 мільйонів доларів за одне місце. Політик закликав не допустити відставання країни від конкурентів в космічних розробках.

"Ми повернемо американських астронавтів на Місяць - не тільки залишити сліди і прапори, але і побудуємо фундамент, який нам потрібен для відправки американців на Марс і на інші планети", - заявив віце-президент США.

Втім, журналісти Science Alert відзначають, що плани політиків виглядають занадто розмитими. А місячні бази і навколоземні місії призначені в першу чергу для отримання фінансування, а не для стимуляції польотів на Марс.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал