Один укол. Американські медики знайшли новий метод ранньої діагностики раку

17 серпня 2017, 15:47
У США розробляють інструмент для діагностики раку, який вже назвали "рідкою біопсією"

Новий метод передбачає взяття крові у пацієнта і подальший аналіз його ДНК, повідомляє The Telegraph .

Діагностика заснована на відділенні мутацій в ДНК, які викликані онкологічними факторами, від інших генетичних змін. Відзначається, що новий метод допоміг виявити рак товстої кишки ранній стадії в 71% випадків, рак молочної залози і легенів в 59% випадків, а рак яєчників - в 68% випадків.

Відео дня

Нову технологію вчені випробували на 138 хворих з ранніми стадіями раку, діагностування якого на даному етапі утруднено. В цілому діагностика дала вірний діагноз в 62% випадків захворювань на рак на ранніх стадіях.

"Наскільки нам відомо, це одне з перших досліджень, які вивчають діагностику на ранній стадії раку", - підкреслив провідний автор роботи, професор-онколог Віктор Велкулеску.

Велкулеску визнав, що його система діагностики ще потребує вдосконалення. Він планує розширити експеримент, збільшивши число випробовуваних,

Раніше НВ повідомляло, що вчені-онкологи випробували персоналізовані вакцини проти раку. З'ясувалося, що такі вакцини можуть ефективно використовуватися для профілактики меланоми: у чотирьох з шести пацієнтів, яким було зроблено щеплення, протягом 25 місяців не спостерігалося рецидивів меланоми.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X