Одін Акбар! Дослідники знайшли ім'я Аллаха на похоронному одязі вікінга

13 жовтня 2017, 09:20
Група шведських вчених знайшла нові свідоцтва того, що деякі вікінги сповідували іслам

Зокрема, вишите ім'я Аллаха було знайдено на древньому похоронному одязі вікінгів, пише Independent.

Спочатку візерунки на шовку вважалися звичайною прикрасою, але повторна експертиза від археолога Анніки Ларссон з університету Упсали показала, що на шовк нанесені арабські куфічні письмена.

Відео дня

"Одна захоплююча деталь полягає в тому, що слово" Аллах "зображено в дзеркальному відображенні. Можливо, це була спроба написати молитви так, щоб вони могли бути прочитані зліва направо", - розповіла провідний автор дослідження, Анніка Ларссон.

Судячи з цієї деталі, вишивку робив європеєць, тобто вона не була привезена з Близького сходу

"Часто стверджують, що східні об'єкти в похованнях вікінгів могли бути результатом лише грабежу і торгівлі. Але це не витримує критики, тому що написи з'являються на типовому одязі епохи вікінгів. Імовірно, похоронні звичаї вікінгів перебували під впливом ісламу і ідеї про вічне життя в раю після смерті. У Корані написано, що жителі раю будуть носити одяг із шовку. Це може пояснити широке поширення шовку в могилах епохи вікінгів", - додала Анніка Ларссон.

Раніше НВ повідомляло, що під час розкопок на ринковій площі в центрі норвезького міста Тронхейм виявили рештки людини, похованої в човні. Вчені вважають, що в човні поховали знатного воїна.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X