Очі неба. Європейське космічне агентство надає всім бажаючим можливість скачати супутникові знімки Землі

4 грудня 2015, 11:59
Фотографії Землі, зроблені європейським супутником Sentinel-2a ("Страж-2а"), доступні не тільки фахівцям, а й широкій публіці

Завантажити знімки, зроблені супутником, можна на сайті sentinels.copernicus.eu, але перед цим необхідно буде пройти процедуру реєстрації, повідомляє BBC. Фахівці будуть використовувати знімки, щоб стежити за зміною клімату, зростанням міст і т. д. Рядові користувачі зможуть просто насолоджуватися красою.

Відео дня

© Copernicus Sentinel data (2015)/ESA
© Copernicus Sentinel data (2015)/ESA Фото:

"Ми очікуємо, що попит на дані з супутника Sentinel буде безпрецедентним. Він вже безпрецедентний для нас, у нас ніколи ще не було такої кількості скачувань. Важко сказати, які цифри будуть в подальшому, але мова точно піде про петабайти (1 петабайт – 1024 терабайт)", – говорить професор Волькер Лейбіг з Європейського космічного агентства (ЕСА).

© Copernicus data (2015)/ESA
© Copernicus data (2015)/ESA Фото:

На сьогоднішній день одним з найбільших джерел подібних зображень служить американський проект Landsat. Sentinel-2a оснащений більш потужною апаратурою для ведення зйомки і здатний робити знімки в більшому масштабі.

© Copernicus data (2015)/ESA
© Copernicus data (2015)/ESA Фото:

Перший час "Страж" не буде працювати на повну потужність. В даний момент сервіс працює з проблемами. Команда проекту планує проводити подальші поліпшення. За словами доктора Бьянкі Херш з ЕСА, цей процес може зайняти кілька місяців.

© Copernicus data (2015)/ESA
© Copernicus data (2015)/ESA Фото:

"Наші системи здатні впоратися із зростаючим попитом, і ми стежимо за продуктивністю, наприклад, сьогодні завантаження продукту розміром в 5 Гб займає менше 10 хвилин", - говорить доктор Херш.

Бажаючим завантажити фотографії слід подбати про те, щоб у них було достатньо вільного місця на диску. Файли досить великі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X