Обдурити смерть. Вчені запускають революційний проект з оживлення людського мозку

23 травня 2016, 15:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені з США та Індії спробують відновити роботу мозку після його смерті. Дослідження стартують найближчим часом, а перші результати очікуються протягом 2-3 місяців

Проводити дослідження будуть дві компанії: американська Bioquark і індійська Revita Life Sciences. Уряди обох країн дали добро на проведення революційних досліджень і дозволили вченим набрати 20 пацієнтів, у яких була констатована смерть мозку, а життя підтримується апаратами життєзабезпечення.

Відео дня

"Це перше в своєму роді випробування і ще один крок назустріч до поступового усунення смерті", - говорить глава компанії Bioquark Айра Пастор. За його словами, учасники проекту планують "негайно" набрати пацієнтів. Він також висловлює сподівання, що перші результати будуть отримані протягом 2-3 місяців.

На першому етапі вчені планують відновити активність деяких відділів центральної нервової системи. Для цього будуть використані стовбурові клітини і нейропептиди, а також застосована лазерна терапія та электронейростимуляція, які використовуються для виведення пацієнтів із коми.

Перші випробування будуть проходити в Індії, а керувати ними буде доктор Хіманашу Бансал. Він вже мав досвід застосування подібної методики до двох пацієнтів з Європи та однієї з країн Перської затоки. За словами Бансала, тепер планується провести дослідження з великою кількістю учасників і "довести, що загибель мозку оборотна".

Провідний науковий співробітник і засновник Bioquark доктор Сергій Пайліан додає, що крім цього дослідження буде мати "важливі наслідки" для створення методів лікування коми, а також вегетативного стану і хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X