Побачити Бога. Зонд Solar Orbiter наблизився на максимальну відстань до Сонця

16 червня 2020, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Космічний апарат Solar Orbiter ESA наблизився на максимальну відстань до Сонця в 77 млн км. Вчені заявляють про найближчу фотографію Сонця.

Пару місяців тому Наземний сонячний телескоп Національного наукового фонду США Inouye зробив найбільш детальні у історії знімки поверхні Сонця.

Цей телескоп розташований на Гаваях, і у його основі лежить чотириметрове дзеркало, яке дозволило вченим у максимально високій якості розглянути ділянку на Сонці.

Відео дня

Незабаром нас чекає ще одне відкриття: зонд Європейської космічної організації ESA наблизився на максимальну відстань до Сонця і зробить фотографію нашої зірки з рекордного відстані.

Це відстань - 77 млн км, або половина дистанції від Землі до Сонця.

Взяти з собою величезний чотириметровий телескоп, звичайно, не вдалося, тому фотографія буде не такою якісною, як знімок американського телескопа на Гаваях.

Але зате з такої близької відстані можна буде побачити набагато ширший сонячний спектр, і зйомці не заважатиме щільна атмосфера Землі.

В межах місії ESA вчені випробують шість бортових телескопів Solar Orbiter, які повинні відправити на Землю фотографію Сонця з рекордно близької відстані приблизно у середині липня поточного року.

Аналогічний зонд Parker Solar Probe NASA підлітав ще ближче до Сонця, але, на жаль, на його борту не було телескопів, які можна було спрямувати прямо на яскраву зірку.

«Наші телескопи з ультрафіолетовим зображенням мають таку ж просторову роздільну здатність, як і Сонячна динамічна обсерваторія (SDO) NASA, що робить зображення Сонця у високій якості з орбіти Землі. Оскільки зараз ми розташовані на половині відстані від Сонця, наші зображення мають У два рази більшу роздільну здатність, ніж у SDO, під час цього зближення», - говорить один з керівників проекту Solar Probe Даніель Мюллер.

За його словами, за допомогою цих знімків вчені отримають нові дані про поверхню Сонця, його зовнішню атмосферу - корону - і більш широку геліосферу навколо нього.

На початку 2021-го Solar Probe повинен буде наблизитися до Сонця на 42 млн км, - це ближче, ніж відстань від нашої зірки до Меркурія.

У 2022-му вчені планують використовувати гравітацію Венери, щоб трохи змістити орбіту Solar Probe і дозволити телескопам сфотографувати полюса Сонця з найбільш вдалих ракурсів.

Вивчення активності на сонячних полюсах дозволить вченим досліджувати, як формується сонячний вітер, який впливає на навколишнє середовище всієї Сонячної системи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X