Новий шлях до Північної Америки. Вчені з'ясували, як перші люди потрапили на континент

31 травня 2018, 14:31

Дослідники виявили кілька геологічних доказів маршруту міграції з Азії на узбережжі Аляски по суші.

Такий маршрут існував, коли льодовиковий період був в самому розпалі, йдеться в статті Gizmodo.

Дослідники Університету Баффало не говорять, що люди абсолютно точно подорожували по цьому прибережному маршруту - вони просто кажуть, що умови для міграції людей в Північну Америку почалися близько 17 000 років тому.

Відео дня

У розпал останнього льодовикового періоду Північна Америка була відділена від Євразії масивним крижаним щитом, який стримував переміщення людей на континент. Зрештою, люди змогли зробити похід, але вчені не зовсім впевнені, який маршрут вони вибрали. Протягом XX століття традиційно передбачалося, що перші люди Північної Америки подорожували по вузькому коридорі без льоду, але недавні дані дозволили запропонувати нову гіпотезу.

Досить імовірно, що стародавні люди використовували сибірські і аляскинські берегові лінії, згодом пробираючись в Північну і Південну Америку. Археологічних доказів, які б підтверджували цю теорію, майже немає, але недавнє відкриття 29 відбитків на береговій лінії острова Калверт в Британській Колумбії доводить можливість такої подорожі.

"Нові дані говорять нам, що льодовики на південному сході Аляски відступили від берега 17 000 років тому. Це відкрило двері для міграції людей уздовж узбережжя. Ми також скористалися багатим архівом скам'янілостей, знайдених в печері на острові Принца Уельського. Радіовуглецеве датування дозволило визначити, що в цей час на острові вже жили полярні лисиці й кільчасті нерпи", - говорить представник Університету Баффало Алія Леснек.

Важливо відзначити, що нове дослідження охоплює тільки дуже невелику частину прибережного маршруту. Леснек каже, що її команда буде продовжувати шукати області, які, можливо, уникли заледеніння.

Бен Поттер, професор антропології в Університеті Аляски, який не брав участі в новому дослідженні, зазначає, що час появи перших людей в Америці залишається невідомим, але, ймовірно, датується періодом приблизно в 16 000 років тому.

За його словами, маршрути перших поселенців Америки могли включати внутрішній коридор без льоду, прибережний маршрут, або, що більш імовірно, і те, і інше.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X