Новий шатл. Китай планує запустити власний багаторазовий космічний апарат вже в 2020 році

1 листопада 2017, 07:06
Китайські інженери працюють над створенням аналога американських шатлів - багаторазового космічного апарату-носія

Перший політ такого апарату може відбутися вже в 2020 році. Про це повідомили в інституті Китайської корпорації аерокосмічної науки і техніки, пише Сіньхуа.

Коли носій нового типу буде готовий, планується здійснити відразу 10 запусків протягом 10 днів. Поставлено завдання знизити собівартість виведення на орбіту одиниці маси корисного навантаження в порівнянні з нинішніми одноразовими ракетами-носіями на чотири п'ятих.

Відео дня

Таким чином, Китай практично одночасно з США розробить власний багаторазовий космічний літальний апарат-носій. Оскільки технології багаторазового використання носіїв розглядаються як одна з основних можливостей здешевити космічні запуски, світові космічні держави приділяють розробці подібних носіїв серйозну увагу.

Раніше НВ повідомляло, що приватний китайський стартап Link Space планує створити ракету з першою сходинкою, що повертається вже до 2020 року . Китайська ракета отримала назву New Line. Вона призначена для підняття вантажів масою до 200 кг на геліосінхронну орбіту - до 550 км. Двоступенева рідинна ракета буде заввишки 20 метрів і діаметром 1,8 метра.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X