Новий радар NASA виявив втрачений вісім років тому зонд

10 березня 2017, 15:12
Вчені виявили індійський космічний зонд Chandrayaan-1, зв'язок з яким був загублена в серпні 2009 року

Фахівці з лабораторії реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory) NASA використовували новий наземний радар, повідомляється на сайті агентства.

"За допомогою наземного радара нам вдалося виявити на місячній орбіті апарат NASA Lunar Reconnaissance Orbiter і апарат Індійської організації космічних досліджень Chandrayaan-1", — заявила фахівець по роботі з радарами Марина Брозович.

Відео дня

Chandrayaan-1 — невеликий апарат у формі куба зі стороною 1,5 метра, вага супутника становить близько 1,3 тонни. Через малі розміри виявити зонд було дуже непросто.

Команда JPL визначила, що Chandrayaan-1 повинен знаходитися приблизно в 200 км від Місяця, обертаючись на полярній орбіті. Після цього вчені послали мікрохвильове випромінювання до північного полюса Місяця. Апарат двічі перетнув радіолокаційні шляхи, тобто його змогли побачити на новому радарі.

Як уточнюють в NASA, наземні радари могли б відігравати важливу роль у майбутніх роботизованих і пілотованих польотах на Місяць, як механізми безпеки для космічних апаратів, які стикаються з проблемами навігації або зв'язку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X