Новий марсохід NASA і найдавніші папіруси Єгипту – кращі наукові фото тижня

23 липня 2016, 20:01
NASA показало дизайн нового марсохода, який відправиться на Червону планету через 4 роки, а в Каїрському єгипетському музеї виставили на показ найдавніші документи в історії країни

20 липня виповнилося 40 років з того часу, як перший космічний апарат NASA здійснив посадку на Марсі. До 45-ї річниці цієї події планету почне підкорювати абсолютно новий марсохід. NASA вже розробило його дизайн, а незабаром затвердить його і приступить до складання. Він буде запущений в 2020-му, а до Марса добереться в 2021-му році.

Відео дня

Новый марсоход должен собрать образцы почвы и камней, и в NASA надеются, что со временем их можно будет привезти на Землю / NASA/JPL-Caltech
Новый марсоход должен собрать образцы почвы и камней, и в NASA надеются, что со временем их можно будет привезти на Землю / NASA/JPL-Caltech Фото:

Хоча новий марсохід схож на нинішній Curiosity, він має більш широкі можливості. Він має у своєму арсеналі більш сучасні камери, а також технологію, що дозволяє використовувати вуглекислий газ, що міститься в атмосфері планети, для виробництва кисню. Марсохід також оснащується мікрофоном і зможе передати на Землю звуки Марса.

В Каїрському єгипетському музеї виставлені папіруси, вік яких складає 4500 тисячі років. Це найдавніші папіруси в історії Єгипту. Документи містять інформацію про життя робітників, які брали участь у будівництві пірамід. Один з них є звітом про роботу матросів, які доставляли вапнякові блоки до піраміди Хеопса в Гізі.

30 древнейших в истории Египта папирусов были найдены в 2013 году и теперь 6 из них выставлены в музее
30 древнейших в истории Египта папирусов были найдены в 2013 году и теперь 6 из них выставлены в музее Фото:

Вчені отримали перші знімки за допомогою телескопа MeerKAT, який знаходиться в Південно-Африканській республіці. Новий радіотелескоп дозволив астрономам побачити 1300 галактик у тій ділянці Всесвіту, де, як вважалося, їх знаходиться лише 70.

Ученые полагают, что MeerKAT будет особенно полезен в изучении радиогалактик / MeerKAT
Ученые полагают, что MeerKAT будет особенно полезен в изучении радиогалактик / MeerKAT Фото:

Примітно, що MeerKAT ще навіть не добудований. Наразі працює тільки 16 антен-тарілок телескопа з 64. Спорудження телескопа завершиться до кінця наступного року. З часом він увійде в Square Kilometre Array (SKA) – мережі з тисяч антен, розміщених в Австралії і ПАР.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X