Нове паливо. Посадка на Місяць може стати для Китаю поштовхом до інших галактик

10 січня 2019, 11:56

Зонд Чан'е-4 сіл на зворотний бік Місяця на початку січня. Експерти вважають, що місія зонда пов'язана з пошуком палива для далеких космічних польотів.


Таким паливом може стати ізотоп гелію - гелій-3, йдеться в статті агентства Bloomberg .

Космічні експерти похвалили технічну майстерність Китаю в посадці зонда Чан'е-4 і заявили, що, хоча короткострокові можливості використання Місяця для видобутку корисних копалин можуть бути мінімальними, довгострокові наслідки для освоєння космосу реальні.

Відео дня

"Китай думає десятиліттями. США думають з точки зору президента", - сказав Клайв Ніл, місячний експерт з Університету Нотр-Дам.

У минулому році Китай вперше випередив США в орбітальних запусках, більшість з яких призначалися для супутників. З посадкою на Місяць він тепер позиціонується як претендент на розвідку, зв'язок і космічну торгівлю.

Космічні спостерігачі кажуть, що людство з великою ймовірністю знайде золото, срібло, іридій і платину на астероїдах. Це не виключає можливості видобутку корисних копалин на Місяці в далекому майбутньому.

Найважливішим матеріалом на Місяці є гелій-3, який зараз дуже дорогий, щоб доставити його назад на Землю. Теоретично, нерадіоактивний ізотоп може бути використаний в якості палива для наступних поколінь космічних кораблів для більш глибоких досліджень в космосі.

"Уявіть собі, що ви їдете з Нью-Йорка в Лос-Анджелес без бензоколонок на шляху. Якщо ви зможете отримати паливо з космосу, це знизить вартість польотів", - сказав Пітер Діамандіс, підприємець, засновник конкурсу XPrize для заохочення споруди приватних космічних кораблів.

Чан'е-4 є посадковим апаратом, який складається зі стаціонарної місячної станції і місяцеходу, він був успішно запущений 7 грудня з космодрому Січан в південно-західній провінції Сичуань. Апарат вийшов на орбіту Місяця 12 грудня. Тридцятого грудня апарат вийшов на орбіту, а 3 січня приземлився на поверхню супутника Землі.

Китайська програма зондування Місяця "Чан'е", яка названа на честь міфічної богині Місяця, включає в себе три етапи: обліт навколо супутника Землі, посадка на Місяць і повернення з Місяця на Землю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X