Нова сусідка. Вчені виявили ще одну екзопланету у найближчої зірки

16 квітня 2019, 08:00

Найближча до Сонячної системи зірка, Проксима Центавра, може бути домом для холодної планети, в шість разів більшої за Землю.

Якщо її існування підтвердиться, вона може стати першою екзопланетою, яку безпосередньо побачили в оптичний телескоп, пише New Scientist .

Маріо Дамассо з Туринської обсерваторії в Італії і Фабіо Дель Сордо з Університету Криту оголосили про свою знахідку на конференції Breakthrough Discuss в Каліфорнії. Вони виявили нову екзопланету, яку назвали Проксіма С, з пошуку ознак похитування зірки взад-вперед, коли вона притягується гравітацією планети.

Відео дня

Це той же метод, який був використаний іншою групою астрономів в 2016 році для виявлення іншої планети Проксима Центавра, Проксима b. Але в той час як Проксима b може обертатися по орбіті в населеній зоні зірки, де не дуже жарко і не дуже холодно для рідкої води на поверхні планети, Проксима C набагато далі, приблизно в 1,5 рази більше відстані між Землею і Сонцем.

Це означає, що там дуже холодно, близько -233 ° C. Здається, що Проксіма С потрібно близько 1936 земних днів, щоб облетіти навколо зірки. Планета приблизно в шість разів більша за Землю, що робить її прикладом Суперземлі. Можливо, що Проксима C могла сформуватися ближче до своєї зірки, а потім мігрувати назовні, сказав Дель Сордо.

Дослідники підкреслили, що Проксима C все ще є кандидатом в екзопланети - потрібно більше спостережень, щоб довести, що вона дійсно існує. "Ми багато разів запитували себе, чи це справжня планета. Але що точно, так це те, що навіть якщо ця планета є повітряним замком, ми повинні продовжувати працювати, щоб створити йому більш міцну основу", - сказав Дель Сордо.

Одна з проблем з недавно виявленої планетою полягає в тому, що такі коливання могли бути викликані декількома меншими планетами на різних орбітах, а не тільки однією великою.

"Мене турбує, що, можливо, в цій системі ховаються інші планети, яких ми ще не знайшли. Тільки час і інші спостереження покажуть, чи дійсно Проксима З існує", - сказала Лорен Вайс з Гавайського університету.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X