Нова небезпека. В електронних сигаретах знайшли токсини грибків і бактерій

24 квітня 2019, 11:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з США виявили сліди бактеріальних і грибкових токсинів у популярних марках картриджів і рідин для електронних сигарет.

Дослідники виявили ендотоксини, які знаходяться всередині грам-негативних бактерій, і глюкани, які допомагають формувати клітинні стінки багатьох видів грибів, пише Gizmodo .

Відео дня

Респіраторні проблеми, такі як запалення легенів або напади астми, пов'язані з вдиханням ендотоксинів і глюканів, будь то сигаретний дим або інші дії, наприклад, робота на текстильній фабриці. Але, на думку авторів цього дослідження, ніколи не було робіт, які показували б, наскільки поширені ці мікробні токсини в продуктах електронних сигарет.

Медики і хіміки з Гарварда виявили сліди бактеріальних і грибкових токсинів приблизно в 30% і 80% популярних марок картриджів і рідин для електронних сигарет.

"Ендотоксини грам-негативних бактерій, а також грибкові глюкани часто викликають гострі або хронічні респіраторні хвороби. Їх виявлення в рідини для вейпів в черговий раз змушує задуматися про те, наскільки небезпечні подібні випарники для здоров'я курців", - розповідає Девід Крістіану з Гарвардського університету в США.

Імовірність появи і тих, і інших токсинів помітно відрізнялася для різних типів додатків і типів наповнювачів для електронних сигарет. Бактеріальні токсини найчастіше присутні в картриджах і рідинах з фруктовим смаком, а сліди грибків - в наповнювачах з ароматом тютюну і ментолу. Продукти зі смаком тютюну і ментолу мали рівні глюкана, які в середньому були в 10 разів вище норми.

Слід визнати, що у авторів роботи є деякі застереження до результатів дослідження. Одним з обмежень є те, що вчені не тестували рівні токсинів, які фактично потрапляють в аерозоль, який можуть вдихати користувачі. Вони також тестували тільки пристрої першого покоління, а не нові електронні сигарети.

Як правило, в разі вейпінгу люди потрапляють під вплив значно меншої кількості токсинів навколишнього середовища, ніж в разі куріння звичних сигарет, хоча це не означає, що електронні сигарети абсолютно нешкідливі.

Проте, як визнають автори роботи, в даний час немає наукових доказів, що підтверджують "гіпотезу про те, що нинішні рівні ендотоксину і глюкана в електронних сигаретах викликають стурбованість щодо здоров'я".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X