Нова зірка. З Байконура запустили ракету з надяскравим супутником

14 липня 2017, 13:21
14 липня Роскосмос запустив ракету з супутником Маяк, який називають найяскравішим супутником в світі

Проект Маяк розроблявся ентузіастами на базі Московського політехнічного університету, повідомляє ТАСС.

Вийшовши на орбіту, супутник розгорне сонячний відбивач, який стане пускати на Землю гігантські сонячні "зайчики". За словами розробників, відбивач є триметровою правильною пірамідою зі світловідбиваючої металізованої плівки, яка в 20 разів тонше за людську волосину.

Відео дня

Розробники обіцяють, що новий супутник буде сяяти яскравіше Сіріуса, Веги і Альтаїра, а також буде видимим у всіх великих містах Землі.

Супутник Маяк був запущений на ракеті-носії Союз-2.1а о 9:36 14 липня з космодрому Байконур. Приблизно через дев'ять хвилин після запуску від ракети-носія відокремився так званий головний блок - це розгінний блок Фрегат з усіма супутниками. Потім він по черзі вивів на орбіту апарати. Цікаво, що жодного зв'язку із Землею у Маяка не буде, а термін активного існування апарату складе 30 днів.

"Ми думали поставити на нього якусь систему зв'язку, але занадто пізно зрозуміли, і в підсумку він буде повністю автономним. Коли він буде виведений на орбіту, ми будемо спостерігати за ним з Землі. Але він нам нічого не буде передавати", - зізнався Олександр Шаенко, керівник проекту Маяк.

За допомогою супутника буде протестована система аеродинамічного гальмування, яка дасть можливість спускати об'єкти з орбіти без використання двигуна, що допоможе у вирішенні проблеми космічного сміття.

Показати ще новини
Радіо НВ
X