Нова Земля. Астрономи відкрили схожу на нашу Землю екзопланету неподалік від Сонячної системи

16 листопада 2017, 07:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені з Європейської південної обсерваторії (ESO) виявили, що червона карликова зірка Ross 128 має невелику скелясту екзопланету, на якій можливе життя

Новий світ отримав позначення Ross 128 b. Планета розташована на відстані всього в 11 світлових років від Сонячної системи, повідомляється на офіційному сайті ESO.

Після Проксіми b це друга по близькості до нас землеподібна планета з помірним кліматом. До того ж це найближча до Землі планета, що обертається навколо неактивної червоної карликової зірки, що підвищує ймовірність виявити на ній життя. Ross 128 b буде однією з перших наглядових цілей Надзвичайно Великого Телескопа ESO, здатного зареєструвати біомаркери в її атмосфері.

Відео дня

Температурні умови на цій землеподібній планеті повинні бути помірними і температура її поверхні, можливо, близька до температурі поверхні Землі. Ross 128 на сьогодні є найбільш "спокійною" з сусідніх зірок, що має екзопланету з настільки помірним кліматом.

"Це відкриття стало результатом більш ніж десятирічного інтенсивного моніторингу з приймачем HARPS в поєднанні з сучасними методами обробки і аналізу даних. Спектрограф HARPS як і раніше демонструє найвищий рівень точності і через 15 років після введення в експлуатацію залишається найкращим в світі інструментом для вимірювання променевих швидкостей", - говорить співавтор відкриття Ніколя Астудільо-Дефро, співробітник Женевської обсерваторії і Женевського університету в Швейцарії.

Червоні карлики відносяться до найбільш холодних і слабких - а ще й найпоширеніших - зірок у Всесвіті. Це робить їх дуже привабливими об'єктами для пошуку екзопланет, і вони досліджуються всі частіше і докладніше. У таких зірок легше виявити маленькі холодні супутники, схожі на Землю, ніж у зірок типу Сонця.

Дані, отримані з HARPS, показали, що Ross 128 b знаходиться в 20 разів ближче до своєї материнської зірки, ніж Земля до Сонця. Але оскільки її зірка - тьмяний і холодний червоний карлик з температурою поверхні майже вдвічі нижче, ніж у Сонця, планета Ross 128 b отримує всього в 1.38 разів більше енергії, ніж Земля отримує від Сонця. В результаті виходить, що температура на Ross 128 b десь між -60 і 20 ° C.

Зараз до зірки Ross 128 11 світлових років, але вона рухається в нашу сторону, і за розрахунками всього лише через 79 000 років саме вона стане нашою найближчою космічної сусідкою, а планета Ross 128 b стане найближчою до Землі екзопланетою замість Проксіми b.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X