Нова ракета і дозаправка на орбіті. Маск поділився планами про колонізацію Марса

29 вересня 2017, 09:53
Глава SpaceX Ілон Маск на виступі в Аделаїді розповів про свою нову ракету BFR і про плани по польоту на Марс

За словами Маска, перший політ на Марс відбудеться вже в 2022 році. Компанія планує відправити на Червону планету дві свої нові ракети BFR.

Перший політ надважкої ракети буде безпілотним, він необхідний для виявлення безпечних місць для посадки пілотованих апаратів, а також для розвідки родовищ корисних копалин і води. А вже в 2024 році BFR (скорочення від Big F... Rocket) відправиться на Марс з екіпажем. Завданням перших людей на Марсі стане створення бази і "заправної станції для майбутніх ракет".

Відео дняНа презентації Маск зазначив, що BFR буде отримає 825 кубічних метрів внутрішнього простору, поділене на 40 кают і великі зони загального користування, склад, камбуз і притулок від сонячних штормів. Довжина корабля складе 48 метрів, корисна маса - 85 тонн. Апарат понесе на собі 1100 тонн палива. Це буде найбільша ракета з усіх, створених людством.

Паливний бак нової ракети вміщує 240 тонн метану, а кисневий бак буде містити 860 тонн рідкого O2. Для дозаправки ракет необхідно буде використовувати марсіанські ресурси, на видобуток яких і розрахований перша експедиція.

Паливні баки для першого польоту будуть заправлені вже на орбіті Землі.

Торкнувся Маск і питання фінансування ракети BFR. За його словами, основний прибуток компанії Space X буде приносити запуск супутників і перевезення екіпажів на МКС. Прибуток від цих запусків допоможе оплатити роботи над Великою Ракетою.

Раніше НВ повідомляло, що на Міжнародному конгресі з астронавтики в Аделаїді Маск розповів, що в планах його компанії - польоти на Місяць і назад без дозаправки. Маск зазначив, що посадка на Місяць буде трохи складніше, ніж на Марс, оскільки на Марсі ракета може гальмувати про атмосферу планети, а на Місяці такої можливості не буде.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X