Нова програма штучного інтелекту навчилася розпізнавати хворобу Альцгеймера точніше лікарів
Така диференціальна діагностика між хворобою Альцгеймера та іншими старечими ураженнями мозку досить складна для людей-медиків, пише NBCnews.
Але тепер штучний інтелект за допомогою вчених з університету Барі в Італії та Університету Макгілла в Канаді вчиться робити те, що лікарі не можуть.
"Технологія, яку ми розробили, прискорить відкриття методів лікування хвороби Альцгеймера", - підкреслює провідний автор дослідження Сулантха Матхотаарачі, розробник програмного забезпечення в лабораторії Університету Макгілла.
Дослідники з Університету Макгілла провели сканування головного мозку у пацієнтів, які страждали зниженням пам'яті і розумових здібностей, так званим "помірним когнітивним погіршенням". Дослідники навчили алгоритм виділяти пацієнтів, які страждали від хвороби Альцгеймера. Ключем до різниці між двома групами вчені назвали білок амілоїд, який проявляється в мозку людей, які страждають від хвороби Альцгеймера.
Різниця в змісті амілоїду між цими двома групами є надто тонкою для того, щоб люди могли її знайти. Але система система штучного інтелекту, яка називається AIDDementia легко справляється з цим завданням. Точність діагностики склала 84%.
Проте, нову систему необхідно буде вдосконалити, перш ніж вона стане доступною для використання лікарями. Зокрема, штучний інтелект повинен навчитися використовувати інші форми візуалізації головного мозку, в тому числі МРТ. Крім того, систему потрібно навчити роботі з різними групами пацієнтів, щоб ШІ міг знаходити відмінності між деменцією і іншими проблемами мозку, такими як інсульт.
Раніше НВ розповідало про те, що дослідники з Каліфорнії вважають, що помірне вживання алкоголю захищає від хвороби Альцгеймера. Вчені окремо наголосили, що дослідження проводилося в основному на білих людях середнього класу.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.