Нова надія. Британці випробували "Троянського коня" для лікування раку

13 лютого 2019, 08:03

Вчені британського Інституту дослідження раку розробили ліки, які визнано ефективним в боротьбі з шістьма видами пухлини.

Препарат під назвою Tisotumab Vedotin вже пройшов клінічні випробування, повідомляє Daily Mail .

"Що захоплюючого в цьому лікуванні, так це те, що механізм його дії абсолютно новий. Він діє як троянський кінь, проникаючи в ракові клітини і вбиваючи їх зсередини", - сказав провідний автор розробки, професор Йоганн де Боно - керівник відділу клінічних досліджень в інституті досліджень раку.

Відео дня

Щоб перевірити ефективність препарату, Tisotumab Vedotin вводили внутрішньовенно кожні три тижні 147 пацієнтам з раком, який був або рецидивуючим, або запущеним. Дослідження показало, що ліки дали багатообіцяючі результати у людей з шістьма поширеними формами захворювання, включаючи пухлини шийки матки, сечового міхура, яєчників і легень. Коли цим пацієнтам давали Tisotumab Vedotin, їх пухлини зменшилися або перестали рости.

Ліки, які самі розробники називають TV (скорочення від tisotumab vedotin), вводяться внутрішньовенно і являють собою гібрид хімії та імунотерапії. Токсичну речовину закріплено на кінці антитіла, яке прикріплюється до білка CD142 - його особливо багато на поверхні ракових клітин. В результаті молекулу засмоктує всередину пухлини, де токсин звільняється і руйнує клітину зсередини.

За словами Йоганна де Боно, ліки можуть виявитися ефективним і в боротьбі з раком кишечника, підшлункової залози, гортані або головного мозку.

Хоча ці ліки визнано токсичними, результати дослідження показують, що лікування не викликало серйозних побічних ефектів. Носові кровотечі були найбільш поширеним побічним ефектом, зачіпаючи 69% учасників. Далі пацієнти скаржилися на втому (56%), нудоту (52%) і алопецію, тобто випадання волосся (44%).

Препарат в даний час проходить випробування при інших типах раку, включаючи кишечник і підшлункову залозу, в той час як проводяться подальші дослідження інших форм захворювання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X