Норвежці захотіли подарувати Фінляндії найвищу гору

25 грудня 2015, 19:54
Колишній співробітник Норвезького картографічного відомства виступив з ініціативою подарувати сусідній Фінляндії до дня незалежності частину території країни

Що вам приємніше: дарувати подарунки, чи отримувати їх? Норвежцю Бйорну Гьер Харссону точно більше подобається перше. Колишній співробітник Норвезького картографічного відомства, який вже вийшов на пенсію, виступив з ініціативою подарувати Фінляндії до дня незалежності вершину гори Халті.

Відео дня

"У 2017-му Фінляндія святкує 100-й день незалежності, і Норвегія може зробити з цієї нагоди приголомшливий подарунок. Давайте виведемо Фінляндію на нові висоти", - йдеться на сторінці Facebook, що просуває ідею і вже має понад 11 тисяч підписників.

Якщо ініціатива Харссона буде підтримана на державному рівні, то за 2 роки у Фінляндії з'явиться нова найвища точка. Зараз вона знаходиться на схилі Халті на висоті 1324 метрів, але вершина Халті (1365 метрів) в даний час є частиною Норвегії.

Ця ідея з'явилася у Харссона ще у 1972-му році, коли йому доводилося часто літати вздовж кордону двох держав. Однак наближення столітнього ювілею сусідньої країни змусило його діяти. На думку Харссона, Норвегія навіть не відчує втрати настільки незначної частини території, а Фінляндія оцінить подарунок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X