Норвегія готова подарувати Фінляндії найвищу гору до столітнього ювілею

2 серпня 2016, 17:52
Влада Норвегії розглядає можливість подарувати Фінляндії частину своєї території до сторіччя незалежності країни. Таким чином, у Фінляндії з'явиться нова вища точка

Як раніше повідомляло НВ, в минулому році картограф на пенсії з Норвегії Бьорн Гьер Харссон виступив з пропозицією подарувати Фінляндії вершину гори Халті. Харссон розгорнув кампанію на підтримку цієї ідеї і, схоже, достукався до верхівки. Як повідомила прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг, влада країни розглядає подібну перспективу.

Відео дня

"На цьому шляху є декілька формальних труднощів, і я ще не прийняла остаточного рішення, - сказала Сульберг. – Але ми розглядаємо таку можливість".

Гора, про яку йде мова, розташована на кордоні двох країн. На схилі Халті на висоті 1324 метри перебуває нинішня найвища точка Фінляндії. Норвежці збираються трохи посунути кордон, і тоді один з піків Халті опиниться на території сусідньої держави. Норвегія втратить від цього 0,015 квадратних кілометрів території, а у Фінляндії з'явиться нова найвища точка. Її висота складе 1331 метр.

Влада Кофьорда, області, на території якої знаходиться Халті, не проти такого рішення. Вона вважає, що це буде "відмінний подарунок братньому народу", який у грудні наступного року відзначить сотий день незалежності.

У ідеї також є і супротивники. Так, депутат норвезького парламенту Міхаель Тетчнер розцінює її як жарт і вказує на те, що конституція країни забороняє передачу будь-якої частини території Норвегії іншій державі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X