Номер не визначено. Астрономи помітили таємничі радіосигнали з глибин космосу

3 березня 2016, 15:04
Сигнали, які називаються швидкими радіоімпульсами (FRB), фіксувалися і раніше, але кожен раз вони виходили з різних точок. Тепер астрономи помітили радіосигнали, що виходять з однієї точки, що знаходиться за межами нашої Галактики

Швидкі радіоімпульси були зафіксовані в травні і червні минулого року, але на них звернули увагу лише в листопаді. Канадський астроном Пол Шольц вивчав дані, отримані обсерваторією Аресібо в Пуерто-Ріко і знайшов дані про шість сигналів, що надійшли з 10-хвилинним інтервалом і ще чотири, які надійшли з більшим інтервалом. Всі вони виходили з однієї точки.

Відео дня

"Я точно знав, що відкриття буде надзвичайно важливим для вивчення швидких радіоімпульсів", - згадує Шольц.

Надалі вчені встановили, що сигнали надходять з даного джерела не вперше. Таке вже відбувалося в 2012-му році. Крім того, з'ясувалося, що вони не схожі на сигнали, які виходили з інших місць в минулому.

Точне місце розташування джерела повторюваних FRB, невідомо, але дослідники впевнені, що воно знаходиться за межами нашої Галактики. Вважається, що вони походять від молодої нейтронної зірки.

Тепер вчені планують встановити точне місце розташування джерела сигналів. Це дозволить астрономам зрозуміти, що ж відбувається на місці їх виникнення. "Як тільки у нас буде точне місце, ми зможемо порівняти дані з оптичних і рентгенівських телескопів і побачити, чи є там галактика", - говорить Джейсон Хессел з Амстердамського університету.

Показати ще новини
Радіо NV
X