Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з економіки

Наукпоп

9 жовтня 2017, 12:56

Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з економіки

Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з економіки  - фото

Річард Талер 

Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з економіки за 2017 рік, що офіційно завершує "нобелівський тиждень"

Згідно з повідомленням комітету, лауреатом Нобелівської премії з економіки за 2017 рік став американський вчений з Чиказького університету Річард Талер "за його грунтовний внесок в дослідження економічної поведінки" та дослідження психології покупців.Ця галузь економіки вивчає, яким чином соціальні та емоційні чинники можуть впливати на прийняття економічних рішень індивідуума, які згодом впливають і на загальний стан ринку.

"Талер розробив теорію ментального обліку, яка пояснює спрощення прийняття людиною фінансового рішення, при узгодженні якого, особлива увага приділяється його тактичним наслідкам, а не загальному ефекту", - сказано в повідомленні комітету.Варто відзначити, що Нобелівська премія з економіки (на відміну від премій з медицини, фізики, хімії, літератури і премії миру) не була заснована самим Альфредом Нобелем в 1901 році. Премія з економіки вручається з 1969 року, її формальним засновником є Банк Швеції.

У 2016 році премію з економіки отримали Олівер Харт і Бенгт Хольмстрем (Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут відповідно) за внесок в розвиток теорії контрактів.

Раніше комітет оголосив імена володарів Нобелівської премії за 2017 рік з медицини, фізики, а також з хімії та літератури. У свою чергу, Нобелівську премію миру в 2017 році отримав Міжнародний рух з заборони ядерної зброї (ICAN).

Відзначимо, що у 2017 році розмір Нобелівської премії зріс до $1,1 млн (9 мільйонів шведських крон).


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал