НЛО онлайн: ЦРУ опублікувало документи про зустрічі з прибульцями

1 лютого 2016, 08:25
Центральне розвідувальне управління США зняло гриф секретності з низки документів, які розповідають про найбільш достовірні випадки спостереження НЛО в ХХ столітті

У ЦРУ є безліч підрозділів, більшість з яких суворо засекречені. Однак, в тому, що американська зовнішня розвідка з деяких пір має PR-відділ, сумніватися не доводиться. Інакше, як пояснити той факт, що ціла порція документів про НЛО була оприлюднена як раз в кінці січня 2016 року, коли на американському телебаченні збирає найвищі рейтинги довгоочікуваний 10-й сезон серіалу Секретні матеріали.

Відео дня

"Загляньте в наші секретні матеріали", - закликає заголовок поста в офіційному блозі ЦРУ.

Більшість з цих документів були розсекречені ще в 1978 році, проте лише зараз з'явилися у вільному доступі в онлайн, де з ними може ознайомитися будь-хто. Перш, щоб прочитати їх, потрібно було особисто звертатися в архів ЦРУ в штаб-квартирі цієї організації в Ленглі, штат Вірджинія.

ЦРУ решило попиариться на фоне 10-го сезона сериала Секретные материалы, опубликовав ряд документов о встречах с НЛО
ЦРУ решило попиариться на фоне 10-го сезона сериала Секретные материалы, опубликовав ряд документов о встречах с НЛО Фото:

Для того, щоб полегшити користувачам інтернету знайомство з історіями про НЛО, піарники найвідомішої розвідувальної служби світу вирішили обрати досить наочний метод структуризації.

Вони обрали 10 найбільш цікавих документів і розділили їх на дві групи. Одна з них отримала умовну назву "документи для Малдера", друга — "документи для Скаллі".

Логіка тут проста. Документи з першої групи, які могли б допомогти агенту Фоксу Малдеру, що ревно вірує в інопланетян, довести, що НЛО — це не фікція. А файли з другої категорії більше підходять для людини з переконаннями агента Дани Скаллі, яка завжди була схильна шукати раціональні пояснення для "інопланетних" явищ.

Так, до першої категорії відноситься, наприклад, випадок, що стався в Східній Німеччині в 1952 році. Згідно з документом, свідки бачили як величезний об'єкт, що нагадував "летючу сковорідку", приземлився на узліссі, з нього вийшли двоє осіб у блискучих металевих скафандрах. Помітивши людей, що спостерігають за ними, прибульці забралися назад у свій корабель і полетіли.

Слідчі встановили, що слова свідків підтверджували циркулярні сліди на землі — якраз в тому місці, яке свідки вважали місцем посадки НЛО.

Документы о встречах с НЛО в ЦРУ разделили на две группы - для Малдера и для Скалли
Документы о встречах с НЛО в ЦРУ разделили на две группы - для Малдера и для Скалли Фото:

У тому ж 1952 році мав місце ще один випадок, який в ЦРУ зараховують до категорії "файлів" для агента Малдера. Два величезних об'єкта, що світилися, з'явилися над урановими копальнями в районі міста Елізабетвілля в Бельгійському Конго. Вони постійно переміщалися, змінювали форму і рівень освітленості, перетворюючись то на тарілки, то на овали, відзначали свідки.

Бельгійські військові спробували переслідувати непізнані об'єкти на бойовому винищувачі. Однак переслідування було недовгим. За кілька хвилин НЛО розвинули велику швидкість і зникли в невідомому напрямку.

Льотчик винищувача протягом кількох секунд мав можливість спостерігати об'єкти з невеликої відстані. Пізніше він свідчив про те, що вони являли собою диски з металу схожого на алюміній (за кольором), діаметром від 12 до 15 м.

За словами льотчика, центральна частина дисків залишалася нерухомою, в той час як зовнішня оберталася з величезною швидкістю. НЛО були здатні переміщатися як в горизонтальній, так і вертикальній площині з величезною швидкістю, зазначав військовий льотчик.

Документи з другої групи - "для Скаллі" - частіше містять висновки слідчих про те, що підтверджень словами свідків про НЛО недостатньо для того, щоб вважати їх достовірними.

Зокрема, наукова комісія, яку американські військові скликали в тих випадках, коли розглядалися свідоцтва про НЛО, часто посилався на відсутність звукових і візуальних підтверджень.

Всплеск встреч с НЛО припадает на начало 1950-х, когда человечество стояло на пороге космической эры
Всплеск встреч с НЛО припадает на начало 1950-х, когда человечество стояло на пороге космической эры Фото:

Найчастіше за НЛО приймали експериментальні військові літаки, балістичні ракети, хмари незвичайної форми, відблиски сонячного світла на льодовиках, великих птахів, що пролітали на віддалі та інші цілком природні при детальному розгляді об'єкти.

Всі події, відібрані ЦРУ для шоу інопланетних одкровень в онлайн, датуються початком 1950-х.

Саме в цей період відбувається сплеск інтересу до НЛО. Інтерес до "летючих тарілкок" виник незабаром після Другої світової війни, а до початку 1950-х досяг свого піку на хвилі зародження космічної ери і сплеску інтересу до навколоземного простору, вважає оглядач CNN Аманда Джексон.

НЛО стали бачити частіше після виходу в 1950-му знаменитого голлівудського фільму Літаюча тарілка, зазначає оглядач LiveScience Тіа Гуоз. "Фільм просто катапультував в масову свідомість ідею про літаючі тарілки і подобу до прибульців", - констатує вона.

Перелік документів, відкритих ЦРУ для публічного ознайомлення доступний за цим посиланням. Всі документи опубліковані англійською мовою і доступні для скачування в форматі PDF.

"Істина десь поруч", - пишуть автори поста на сайті ЦРУ. - Клікайте по посиланнях, щоб дізнатися її".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X