Німецькі вчені з'ясували, хто і чому любить малобюджетне кіно

5 серпня 2016, 15:12
Дослідники з Німеччини склали портрет типового шанувальника фільмів у жанрі треш і з'ясували, що приваблює глядачів у картинах, які багато хто з них вважає "дешевими"

Автором дослідження виступив кінознавець з Інституту емпіричної естетики товариства Макса Планка у Франкфурті Кейван Саркош. Він провів онлайн-опитування серед шанувальників треш-фільмів. Це дозволило йому більше дізнатися про людей, які надають перевагу подібному кіно, і мотиви, які спонукають їх до перегляду картин з назвами на зразок Акулячий торнадо або Токсичний месник.

Відео дня

Саркош з'ясував, що майже 90% глядачів треш-фільмів є чоловіками з рівнем освіти вище середнього. Вони відрізняються підвищеним інтересом до різних форм мистецтва і не обмежується рамками суто масової або високої культури. Сракош називає їх "всеїдними". Крім того, вони активно діляться враженнями від перегляду в блогах і на форумах.

При цьому прихильники треш-фільмів аж ніяк не сприймають їх серйозно. Більшість учасників опитування визнало, що слово "дешевий" є найбільш підходящим описом для подібних картин.

Що спонукає освічених людей з широким колом культурних інтересів дивитися як правило малобюджетне кіно, яке виходить за рамки загальноприйнятих стандартів і переваг?

"Таким глядачам ці фільми уявляються цікавим і приємним відхиленням від мейнстріму", - говорить Саркош.

Шанувальники треш-фільмів сприймають таке кіно з неабиякою часткою іронії. Тому вони здаються їм смішними і захоплюючими. Від перегляду подібних картин вони очікують позитивної розваги.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X