Нічим дихати. Вчені остерігаються значного падіння рівня кисню в океанах до 2030

28 квітня 2016, 11:11
Національний центр атмосферних досліджень (NCAR) США стверджує, що вже зараз в деяких куточках світу спостерігається зниження рівня кисню в океанах. До 2030-2040 років його нестача стане помітною практично по всьому світу

Вченим відомо, що кліматичні зміни з часом призведуть до падіння рівня кисню в океанах, поставивши під загрозу численних морських мешканців: риб, крабів, кальмарів і інших. Однак поки що важко визначити, наскільки сильний цей ефект в даний час.

Відео дня

"Оскільки концентрація кисню в океанах дуже мінлива, через вітри і температуру на поверхні, складно пов'язати її зниження з кліматичними змінами, - говорить Меттью Лонг з NCAR. – Нове дослідження показує, коли вплив кліматичних змін виявиться сильнішим за природну мінливість".

В даний час зниження рівня кисню помітно в південній частині Індійського океану і в деяких регіонах Тихого і Атлантичного океанів. До 2030-2040 його можна буде помітити і в інших куточках світу, за винятком зон на схід від узбережжя Африки, Австралії та Південно-Східної Азії. Тут ефект кліматичних змін можна буде побачити тільки до кінця століття.

За словами Лонга, потрібно продовжити "постійні і всеосяжні спостереження за океанами". Це допоможе краще оцінити вплив кліматичних змін і порівняти реальний стан речей з прогнозами вчених.

Показати ще новини
Радіо NV
X