Мідас у лабораторії. Вчені навчилися перетворювати воду на золотий блискучий метал

1 серпня 2021, 07:03
НВ Преміум

Команда вчених-хіміків створила новий стан води — тепер вона може бути металевою. Вони називають своє відкриття найважливішими досягненнями своїх кар'єр, незважаючи на те, що проводили дослідження в неробочий час.

Вода — одна з найголовніших (якщо не головна) речовин для практично всього на Землі. Вода стала основою життя і постійно підтримує його, вона формує нашу погоду і клімат — ну і всі знають, що велика частина людського організму складається з води. Ця речовина є одним з потенційних біомаркерів життя на інших планетах. Загалом, вода — наше все.

Відео дня

Існує думка, що центри Нептуна і Урану складаються з води в схожому стані — суперіонному. Така вода не є металом, але в той же час і не виглядає як те, до чого ми звикли. Вчені називають її чимось між рідиною і льодом. Більш того, більшість екзопланет схожі якраз на Уран і Нептун, а значить і в них може існувати вода в суперіонному стані, про який ми поки що знаємо не так багато.

Здавалося б, з огляду на таку важливість, ми повинні знати про воду все. Однак навіть зараз вчені примудряються дивувати, постійно відкриваючи її нові стани і властивості. Як це зробила міжнародна команда хіміків, яка змогла перетворити воду на метал — нехай і на кілька секунд. Подробиці про свої експерименти вони розповіли в журналі Nature.

Показати ще новини
Радіо НВ
X