Кольорове відео з іншого кінця Сонячної системи підкаже вченим склад поверхні карликової планети

Наукпоп

25 грудня 2015, 18:53

Кольорове відео з іншого кінця Сонячної системи підкаже вченим склад поверхні карликової планети

Кольорове відео з іншого кінця Сонячної системи підкаже вченим склад поверхні карликової планети - фото

Фото: NASA

Саме ця відеозапис допомогла виявити лід на поверхні Плутона

Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) опублікувало відеоролик, записаний зондом New Horizons поряд з Плутоном, повідомляє N+1

Відеозапис від 14 липня 2015 року зроблений за допомогою інфрачервоного спектрометра LEISA, оригінальний відеозапис прискорений в 17 разів, а кольори переведені з інфрачервоного спектру у видимий.

Фахівці NASA пропустили кожен кадр відео через лінійний фільтр, тому різні природні матеріали небесного тіла мають різний колір в інфрачервоному спектрі. Важливо, що саме це дозволяє виявити ту чи іншу речовину на поверхні карликової планети.

Раніше саме цей відеозапис допоміг виявити лід на поверхні Плутона.

Нагадаємо, фахівці NASA за допомогою космічного апарату New Horizons визначили дивовижний розмір Плутона.

14 липня New Horizons наблизився до карликової планеті Плутон для здійснення своєї головної місії - максимального зближення з цим космічним об'єктом.

Міжпланетний космічний зонд New Horizons покинув Землю в січні 2006 року. Головне завдання місії - вивчення Плутона і його супутника Харона, після чого станція, можливо, попрямує у бік пояса Койпера.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал