Не на добраніч. Дослідники встановили, що на новому місці людина спить лише упівсили

22 квітня 2016, 15:09
Група вчених з Університету Брауна, встановила, що під час сну на новому місці у людини спить тільки одна півкуля мозку, а друга залишається активним. Вважаєтсья, що це природний захисний механізм

"Якщо ми не знаємо, чи безпечна кімната для сну, то у нас включається ця система нічної охорони, що дозволяє нам помічати все незвичайне", - розповів Масако Тамакі з Університету Брауна (США).

Відео дня

Про те, що людина погано спить в новій обстановці, вчені знали і раніше. Явище навіть отримало свою назву – ефект першої ночі. Проте дослідники з Браунівського університету глибше вивчили його причини.

Вони ретельно стежили за тим, як протікав сон 35 учасників експерименту в науковій лабораторії, куди вони потрапили вперше. Під час спостережень вони помітили, що в першу ніч праві півкулі учасників засипали, в той час як ліві залишалися більш активними. Вони навіть реагували на незвичайні звуки, які були частиною експерименту. Реакція на них підвищувала вірогідність переривання сну.

Вчені поки не готові сказати, чи постійно "на варті" стоїть ліва півкуля, оскільки вони стежили за активністю мозку протягом всього 90 хвилин. Можливо, при більш тривалому сні права півкуля підміняє ліву.

Вони також відзначають, що люди, які часто сплять в нових місцях не так сильно схильні до ефекту першої ночі. Тим же, кому дане явище приносить відчутні незручності, дослідники рекомендують брати свою подушку в подорожі, або зупинятися у готелях зі схожим інтер'єром номерів.

Показати ще новини
Радіо NV
X