Несподівано. Астероїд який погубив динозаврів, змінив спосіб життя ссавців

7 листопада 2017, 07:01
Нове дослідження показує, що перехід ссавців до денного способу життя пов'язаний з вимиранням динозаврів

Вчені з Університетського коледжу Лондона виявили, що наші предки не вийшли з тіні до тих пір, поки близько 66 мільйонів років тому не вимерли динозаври, пише The Telegraph.

Відео дня

До цієї події, на думку авторів роботи, всі ссавці були нічними, спали в денний час, а полювали вночі. Так їм вдавалося уникнути контакту з небезпечними рептиліями. Судячи з усього, перші денні ссавці з'явилися в період між 52 і 33 мільйонами років тому, тобто в ті часи, коли більшість рептилій вимерли. Щоб прийти до такого висновку, дослідники реконструювали ймовірну активність древніх ссавців.

"Ми були дуже здивовані, виявивши такий тісний зв'язок між зникненням динозаврів і початком денної активності у ссавців, Але ми прийшли до таких же результатів, використовуючи кілька альтернативних способів реконструкції", - відзначають автори роботи.

Вчені виявили, що предки горил і гібонів були першими ссавцями, які відмовилися від своєї нічної активності. Це відкриття узгоджується з тим, що їх нащадки - в тому числі і людина - є єдиними ссавцями, які добре бачать при денному світлі.

"Дуже важко визначити зміни поведінки у ссавців, які жили так давно, тому ми не можемо точно сказати, що вимирання динозаврів змусило ссавців почати бути активними в денний час. Проте, ми бачимо чітку кореляцію між цими подіями", - зазначає співавтор дослідження, професор Кейт Джонс.

Раніше НВ повідомляло, що завдяки комп'ютерному моделюванню вчені з'ясували, що астероїд, який викликав вимирання динозаврів, заповнив атмосферу сіркою і вуглекислим газом. Таким чином, він викликав набагато серйозніші зміни клімату, ніж передбачалося раніше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X